Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Підвищення зарплат людям: тепер позиція опозиції

Блоги, Роман Петренко
07 июля 2011 в 16:31


До теми підвищення зарплат на Сумщині – порадувала думка одного з лідерів БЮТ Наталії Королевської.


Вчергове хочу трохи змістити акценти з Великої Політики на нагальні проблеми людей, і на те, що робиться, чи має робитися для людей, для нас усіх.
  

Днями наш Центр порушив питання щодо розпорядження Юрія Чмиря про заходи щодо підвищення рівня заробітних плат в області. Позиція влади в цій проблемі зрозуміла. Зараз хочу навести свіжу тезу з цього ж приводу іншої сторони, опозиційної. Отже, Наталія Королевська, фракція БЮТ, голова парламентського Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, агентство «УНІАН», 7 липня 2011 року:

 
«За оцінками експертів, від 40 до 60% економіки перебувають в тіні, 120 мільярдів гривень виплачуються в конвертах. Це - близько 40 мільярдів надходжень до Пенсійного фонду. Тільки за рахунок легалізації цих коштів пенсії вже завтра можна було б збільшити вдвічі».
 

А тепер деякі «думки з приводу». В державному секторі, в бюджетній сфері тіньових зарплат не може бути апріорі. Не отримують сільський фельдшер, шкільний вчитель чи військовослужбовець сумського артполку зарплати в конвертах. Тобто згадані Н. Королевською 120 мільярдів гривень – це данина  безвідповідальності вітчизняних горе-бізнесменів.
 

Знаєте декілька відмінностей між директором школи, який керує 40 педагогами, і власником торгової мережі, у якого також 40 найманих працівників? Директор школи, якщо не виплатить вчителям належну офіційну зарплату з усіма відрахуваннями, в тому числі і до Пенсійного фонду, пересяде з кабінету в тюрму. Якщо ж так само зробить ділок – він пересяде з «Форда» на «Lexus». Коли в країні почнуть, нарешті, хоч говорити про соціальну справедливість, директор школи з радістю чекатиме збільшення зарплати гривень на 200-300, а ділок – виганятиме своїх безправних найманців мерзнути на майданних мітингах із гаслами про утиски бізнесу.
 

Є, безумовно, і на Сумщині багато тих, хто щиро відчуває вдячність до своїх роботодавців, які хоч і неофіційно, але дають їм робоче місце, хоч і в конверті, але платять більш-менш пристойну зарплату: «Краще так, ніж ніяк». І не можна, звісно, усіх підприємців вважати негідниками, які лише багатіють за чужий рахунок і вигадують схеми чергового обдурювання держбюджету. Але суть від цього не змінюється: через махінації із зарплатами працівників обкрадають і зараз (через ненадання необхідних соціальних гарантій), і на майбутнє (бо на яку ж вони зможуть розраховувати пенсію…).
 

І ще одна теза, яка випливає зі слів Наталії Королевської. Через приховування зарплат у країні, Пенсійний фонд не просто недотримує 40 мільярдів гривень, він має дефіцит на декілька мільярдів. І цей дефіцит покривається із Державного бюджету, з тих самих коштів, як мали би піти на інфраструктуру, дороги, лікарні тощо. Тобто за прибутки, котеджі та іномарки недобросовісних власників підприємств розраховуються не лише їхні працівники своїми мінімальними зарплатами, але і усі ми – незбудованими дорогами, непрацюючими ліфтами, брудним довкіллям.
 

Тому ще раз повторю думку, висловлену на прес-конференції щодо розпорядження Юрія Чмиря по заходах з підвищення рівня зарплат: необхідно виходити на певний компроміс, на таку собі неписану (а, бажано, писану) тристоронню соціальну угоду між владою, власниками бізнесу і найманими працівниками, де кожна із сторін відчуває і на ділі реалізує принцип відповідальності перед країною, регіоном, підприємствами, людьми. Може, досить жити «по-чорному»? І буде дуже непогано, якщо такий приклад в Україні першою подасть Сумська область.
 

P.S. Точно у відведений законом термін надійшла відповідь з ОДА на наш запит про надання публічної інформації. На її підставі готуємо більш детальний аналіз ситуації на ринку праці Сумщини.           

 
  
 
1
Комментариев
2
Просмотров
2040
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

Проблема то в том что бизнес , зачастую , и не сможет развиваться абсолютно легально и честно по нашему законодательству. Бизнес Рома это не только владельцы супермаркетов и крупных активов. Пример -
Есть себе конторка по торговле определенным видом товара.Доход из за кризиса ( кто бы что не говорил он существует , так как люди намного больше тратят сейчас на еду чем на другие виды товаров) невелик.За помещение, склад, перевозку, взятки гаишникам! ,зарплату ,рекламу и тд.- уйдет большая сумма для мелкого бизнесмена. Плюс если товар заграничный ( украинского зачастую не существует или очень низкого качества) , то расходы намного больше.
Что делает предприниматель если его штурмует налоговая - а)Уходит еще сильнее в тень б) Увольняет рабочих в)Обманывает государство.
Он и рад бы платить все по белому, но не может.
Как мне видится, что стоит уменьшить налоги и упростить все бюрократические процедуры. Только при таких условиях бизнес будет потихоньку выходить из тени.

Егеж, Романе, все вірно. Але угодою треба обов'язково передбачити вивільнення "ділків" від регулярних "абонхабарів" службовцям або впливовим особам від влади. Від яких таким чи іншим чином залежить або сьогодення бізнесу, або власне бізнес. А також треба запровадити пряму відповідальність держслужбовців усіх кольорів за втручання у бізнес, за його лобіювання та навіть за натяк на використання адмінресурсу. Тоді все досконало - є забезпечені бюджетники, є чесні службовці, та є контрольовані сплатники податків від бізнесу, яким тільки залишається, що турбуватися про розвиток, найманців та законність у самому широкому сенсі