Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Вони врятували світ!

СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 14 декабря 2021 в 16:47
                                 ВОНИ ВРЯТУВАЛИ СВІТ!
до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
    14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва першого захисного  саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

    35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.

    26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон переніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

    Українська нація із гордістю та шаною згадують героїчний подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, наших співвітчизників, які першими вступили в нерівний двобій із цією жорстокою зброєю, яка здатна вмить буквально випалити усе живе… Певна необізнаність та непоінформованість ліквідаторів про катастрофічні наслідки радіаційного випромінювання для людського здоров`я стали фатальними для багатьох з них… Але це не зупинило наших військових, медиків, правоохоронців першими прийняти на себе цей страшний вогонь небезпеки…іноді – ціною власного життя.  
Дякуємо за подвиг, і вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

    І пам`ятаймо, що людське життя – безцінне, і будь-які експерименти та наукові впровадження перш за все мають бути безпечними для людства, для нашого майбутнього, для життя на планеті Земля.
Україна як держава докладає певних зусиль щодо надійного соціального захисту тим, хто  ризикував своїм життям і здоров’ям,  рятуючи світ від невидимого та підступного ворога.

    Соціальний захист громадян, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, здійснюється відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796 (текст Закону можна знайти за наступним посиланням:  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/796-12Б, а також інших нормативних документів, що представлені на книжковій виставці відділу періодичних видань Сумської ОУНБ «Вони врятували світ»:

       –  Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 29.06.2021 № 1584-IX щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб // Відомості Верховної Ради України. – 2021. – № 36. – ст. 306.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1584-20#Text
Документ 1584-IX, поточна редакція — Прийняття від 29.06.2021
(  Остання подія — Набрання чинності, відбудеться 01.01.2022).

          – Постанова Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги».
          – Постанова Кабінету Міністрів України від  14 лютого 2018 року № 156 "Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням ветеранів".
          – Постанова Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 "Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
        –  Наказ Міністерства соціальної політики України від 21 квітня 2015 року № 441 "Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг".
       – Встановлення надбавок, підвищень, додаткової пенсії // Вісник Пенсійного фонду України. – 2019. – №5. – С. 38 – 39.

          ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА:
1. Інформаційні матеріали до річниці аварії на Чорнобильській АЕС [Електронний ресурс] // Український інститут національної пам’яті : офіційний вебсайт. – Електрон. дані та прогр. – Режим доступу: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/derzhsluzhbovcyam/informaciyni-materialy-do-richnyci-avariyi-na-chornobylskiy-aes (дата звернення 05.12.2021). – Назва з екрана.
 
Катерина Близнякова 
2
Комментариев
0
Просмотров
1586
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.