Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Визначна літературна подія Сумщини

СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 19 августа 2021 в 17:06
     14 серпня 2021 у затишній залі відділу періодичних видань Сумської обласної наукової бібліотеки зібралися Сумські поети та письменники на літературний захід. В цей день сім літераторів Сумщини стали членами Всеукраїнської творчої спілки КОНГРЕС ЛІТЕРАТОРІВ УКРАЇНИ (КЛУ).

     Творча спілка КЛУ – це громадська організація, яка була заснована у 2005 в Києві. Її метою є: підтримка молодих літераторів, розвиток національних  літератур народів України, рівноправність членів, незалежно від політичних уподобань, національної та релігійної приналежності, мови.

   До речі, членами КЛУ можуть бути літератори, які не мають українського громадянства і не проживають в Україні та пишуть свої твори не лише Українською мовою, але й мовами нацменшин.

      В члени спілки приймають прозаїків, поетів, драматургів, журналістів,  пере¬кладачів, тощо. Наразі КЛУ об’єднує більше 800 членів із багатьох регіонів України.

     Головний офіс КЛУ знаходиться у Києві. З 2013 року спілкою керує Стус Дмитро Васильович – письменник, літературознавець, редактор. Він син відомого письменника-шестидесятника Василя Стуса, Героя України, одного із засновників дисидентського руху в СРСР, борця за визволення України від комуністичного гніту.

     КОНГРЕС ЛІТЕРАТОРІВ УКРАЇНИ – доволі престижна письменницька організація. Вона, в деякій мірі, є альтернативою Національній Спілці Письменників України. 

     До затвердження Сумського обласного осередку КЛУ та одержання почесного звання члена КЛУ сумські літератори, на чолі із керівником осередку Ремньовим Миколою Омеляновичем, йшли майже два роки, у зв’язку з епідемічними обмеженнями. Нарешті, всі організаційні питання були узгоджені, установчі документи підписані в органах юстиції України в Сумах та в Києві. 
   
   Настав довго очікуваний день одержання посвідчень членами Сумського обласного осередку КЛУ. Голова осередку Ремньов Микола Омелянович вручив посвідчення прийнятим в лави КЛУ літераторам, і побажав їм творчої наснаги, плідних успіхі на ниві Української літератури.

    Зі вдячністю приймали посвідчення із рук Миколи Омеляновича: Микола Балабан, Альбіна Батуріна, Анатолій Бігуненко, Ольга Нестеренко, Тетяна Прус, Лариса Травнікова, Надія Фурзенко. Всього Сумський обласний осередок налічує 10 членів. Крім вищезгаданих, членами є ще три особи: Микола Ремньов, Віталій Сімоновський та Тетяна Лісненко. 

     Після урочистого вручення посвідчень, члени КЛУ обговорили нагальні питання щодо назви новоствореної організації, літературного альманаху, процедури прийняття нових членів осередку, таке інше.

     В заключній частині засідання поети прочитали свої твори.

    Присутні щиро подякували бібліотекарці, завідувачці відділу періодичних видань, Валентині Миколаївні за люб’язно надане приміщення для засідання.

      У піднесеному настрої, з новими творчими планами та ідеями присутні покинули приміщення бібліотеки.
                                            Альбіна Батуріна
                                                  Член Міжнародної Спілки Письменників,
                                 Конгресу Літераторів України,
                                                     Національної Спілки Журналістів України 
                                                                                                 
2
Комментариев
0
Просмотров
855
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.