Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

До Міжнародного дня рідної мови

СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 19 февраля 2021 в 13:39
     Напередодні  Міжнародного дня рідної мови 18 лютого у відділі періодичних видань відбулася літературна прем’єра «Відкрий, о рідна мово, свої скарбниці золоті». Гість заходу - письменник, журналіст та перекладач Олександр Вертіль.

     Йшлося про черговий четвертий том обласного проєкту "Сумщина. Велика спадщина", співавтором та упорядником якого виступив Олександр Васильович. До цієї збірки увійшли 32 автори, які жили від XVII до XX сторіччя і так чи інакше були пов’язані з Сумщиною. Серед них: Григорій Сковорода та Микола Хвильовий, Пантелеймон Куліш та Леся Українка, Олександр Олесь та Остап Вишня. Упорядники намагались показати, як саме писали прозаїки.

     «Усі сторінки книги – праці людей, які вже зробили внесок в українську літературу, де Сумщина гідно представила Слобожанську сторону у загальноукраїнському контексті», – зауважив автор.

     "Жодна область не йде у жодне порівняння із Сумською. Це дуже багатий край на літературні таланти. І поезія, і проза, і драма, і гумор – усі жанри представлені. Шістнадцяте, сімнадцяти сторіччя. Від "Слова о полку Ігоревім" і до наших днів. Трудність була одна – відібрати найбільш якісний продукт, найбільш класичний, той, який відповідає кращим зразкам української національної літератури", – Олександр Вертіль.

 
2
Комментариев
0
Просмотров
785
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.