Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Адаптуємо легко. Хто кого? Адаптація до нових умов

СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 11 сентября 2020 в 15:27
     Життя постійно готує для нас нові виклики, і як тільки ми заспокоїлися, звиклися з певними умовами або правилами життя чи роботи, відбуваються знову зміни, кризи, реорганізації, що вимагають від нас адаптації до нових умов. Змушують по-новому оцінити свої погляди, звички, виробити відповідну лінію поведінки.

     Адаптація – це спосіб підтримки гомеостазу організму та психіки; процес засвоєння соціальних норм. Тобто адаптація – це пристосування до умов, у яких на сьогоднішній день перебуває особистість, і факторів що на неї впливають. Такий вид адаптації ще називають соціальною адаптацією.
Види соціальної адаптації, її етапи, процеси  подолання розглядаються у статті  психолога Марини Діденко, яка опублікована у газеті «Психолог» за липень-серпень 2020 року, тут ви знайдете  копінг стратегії, техніки роботи і опитувальник Стівена Хобфолла «SACS», який допоможе визначитись з моделлю поведінки в стресогенній ситуації.

     Сьогодні все людство опинилося в умовах, які кардинально відрізняються від звичайного способу життя та змушують виходити із зони комфорту.
     В статті практичного психолога Альони Вавілової розглянуто найбільш поширені проблеми, які виникають під час самоізоляції та надано психологічні рекомендації для забезпечення психологічного комфорту.

Як адаптуватися до нового часу?
  • Використовуйте критичне мислення;
  • дотримуйте інформаційної гігієни;
  • організовуйте своє життя;
  • оптимізуйте особистий простір;
  • створюйте позитивне емоційне тло;
  • переспрямуйте тривогу.
Докладніше в газеті Психолог  .- 2020 . - № 7-8. 

Валентина Кальченко, Сумська ОУНБ


 
4
Комментариев
0
Просмотров
1683
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.