Ющенко приїхав на Недригайлівщину, щоб… пообідати!

Блоги, Евгений Даниленко
17 июня 2011 в 12:42
Давно не було на Недригайлівщині славного земляка, екс-президента України В.А.Ющенка


Давно не було на Недригайлівщині славного земляка, екс-президента України В.А.Ющенка. Останній раз він заїжджав подивитися на церкву, що будується в Недригайлові, 3 листопада минулого року. Тоді його чекали починаючи із обіду, а дочекалися тільки о шостій годині вечора.

Цього ж разу ніхто, крім найближчих хоружівців, на Ющенка в нашому районі не чекав, натомість багато недригайлівців могли бачити його минулої суботи у селі Пустовійтівка Роменського району. Саме туди 11 червня приїхав екс-президент, щоб ушанувати пам’ять останнього кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського. Цікаво, що вшановувати Ющенко вирішив не тоді, коли сам видав указ, перебуваючи на посаді президента і коли це роблять усі звичайні люди, а на один день раніше. У народі говорять, що такий гамбіт екс-гаранта пов’язаний із тим, що наступного дня до Пустовійтівки мав прибути лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок, з яким Ющенко ну дуже не хотів перетинатися.

За старою нашоукраїнською традицією до В.А.Ющенка звезли кілька автобусів людей, серед яких був і автобус із нашого району. В основному того дня подивитися та підтримати свого земляка поїхали партійні функціонери Нашої України, а також учителі Недригайлівської школи. Було у суботу в Пустовійтівці також багато і хоружівчан. Зокрема редакцією «Недригайлів сьогодні» були помічені хоружівський сільський голова М.І.Клименко, який хоча і балотувався від Партії регіонів, все ж приїхав глянути на В.А.Ющенка. Шкода тільки, що Микола Іванович мав можливість у Пустовійтівці лише глянути на Віктора Андрійовича, а не вирішити якісь болючі для Хоружівки питання. Хоча зрештою за шість років ми б уже мали звикнути до байдужості Ющенка до наших районних проблем. Також нами була помічена колишня вчителька президента Г.А.Покотило, яка, користуючись нагодою, просила брата Віктора Андрійовича П.А.Ющенка допомогти зробити їй колодязь, який у неї завалився через нове будівництво Ющенків, на що Петро Андрійович поставив ультиматум – спочатку переходиш до Української церкви, а потім допомагаємо.

Приїхала глянути на брата і колишній сільський голова Хоружівки Ніна Левченко, яка нещодавно прославилася на всю країну своїм «наказать на смерть»…

Традиційно були поряд із екс-президнетом друзі дитинства: екс-заступник губернатора Володимир Сапсай та екс-радник президента Михайло Дорошенко. Екс-голова Недригайлівської РДА Валентин Петльований хоча і був присутній того дня в Пустовійтівці, все ж поряд із Ющенком не ходив, тримаючись осторонь. Так само ходив по Пустовійтівці і екс-голова Недригайлівської районної ради Микола Коваленко.

Цікавою особливістю даного візиту стало те, що, мабуть, уперше за всю історію Віктор Ющенко не спізнився, прибувши, як і планувалося, об одинадцятій годині ранку на молебень. Далі біля церкви була сформована колона, яка пішла до пам’ятника Калнишевському. Там Віктор Андрійович виголосив промову, а потім відбулася його екскурсія по краєзнавчому музею та невеличка прес-конференція. Усього два питання вдалося задати журналістам, але навіть там В.А.Ющенко не забув «пом’янути» свою помаранчеву соратницю Юлію Тимошенко, вкотре звинувативши її у невигідних газових контрактах. Цікаво, що про нинішню владу Віктор Андрійович нічого не те що поганого, а хоча б приблизно критичного не сказав – чи то, дивлячись на Кучму, певний острах відчуває, а може, просто із державної дачі з’їжджати не хоче…

Варто також зазначити, що серед місцевих журналістів, які представляють газети нашого регіону, на прес-конференції був лише я як редактор «Недригайлів сьогодні». Решта місцевих засобів масової інформації візит Ющенка проігнорували, цим самим указавши на те, що його фігура не цікава в нас у регіоні. Правда, і Віктор Андрійович не дуже спішив спілкуватися із місцевими ЗМІ на місцеві проблеми, надавши перевагу проплаченому кореспонденту із «Відікону» та якійсь київській журналістці.

Наступним у програмі перебування нашого відомого земляка на Сумщині стала посвята ним претендентів у козаки.

Ще перебуваючи біля пам’ятника Калнишевському ,організатори дійства повідомили, що усі бажаючі зможуть безкоштовно скуштувати козацький куліш. От тільки чи то бажаючих було надто багато, чи, як завжди, організатори у нас виявилися не дуже прогнозовані, але каші всім не вистачило. Хоча, може, б, і вистачило, якби варили одразу два чавуни, а не один – але ж де в Хоружівці тих чавунів набратися!.. А так люди накинулися на «халяву» і швиденько з’їли кашу з першого чавуна, в той час як другий ще тільки поставили на вогонь. Єдине, що викликає цікавість, так це те, чи вистачило каші самому Віктору Андрійовичу? Чи може, для нього все ж приберегли від людських очей пару ополоників із першого чавуна?..

Хоча навряд чи Ющенко сильно засмутився б, якби не скуштував пустовійтівської каші. Адже, як розповіли самі хоружівчани, вдома, в Хоружівці, на нього вже чекали налисники, які замовив собі на обід екс-гарант.

У натовпі також ходили чутки, що Віктор Андрійович збирається заночувати в Хоружівці, але його товариш Михайло Дорошенко таку інформацію спростував, повідомивши, що із Хоружівки Ющенко одразу їде в аеропорт, де його вже чекає літак!

От і виходить, що для вирішення якихось серйозних районних проблем у Віктора Андрійовича, як завжди, не знайшлося часу. Хоча, думається, що через рік він таки приїде до нас на зустріч і буде просити його підтримати як кандидата в народні депутати до Верховної Ради. Цікаво тільки, чи будівництво міні-заводиків, про які він говорив 2004 році і яких так жодного і не збудував, буде обіцяти?..
 

P.S.

Завтра в семь двадцать две, я буду в Борисполе,

Сидеть в самолёте и думать о пилоте, чтобы

Он хорошо взлетел и крайне удачно сел,

Где-нибудь в Париже, а там ещё немного и Прованс.

19
Комментариев
14
Просмотров
7454
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

Боже, як соромно... Як соромно за те, що на Сумщині є такі "автори"... вибачаюся, цілі "РЕДАКТОРИ"! Так і лізуть з екрану дитячі образи автору блогу на увесь світ - якже, його не помітили на прес-конференції! Віддали перевагу журналістці Відікону, сюжет якої побачить кількадесят тисяч жителів області, а не РЕДАКТОРУ ГАЗЕТИ НЕДРИГАЙЛІВ СЬОГОДНІ, яку прочитають сам редактор і усі-усі його родичі...

P.S. Женю, ну нафіг тобі такі "блоггери"? Чисто поржать? Smile

Дякуючи отаким "авторським" публікаціям, маємо можливість укотре пересвідчитися, що для ПАНОРАМИ немає ніяких стандартів і краш-тестів на журналістську придатність.
Аби воняло, або хоча б повонювало чимось смаженим - і те вже у "етері"...
Невже б хоч якась американська, європейська, ба й російська поважаюча себе газета не відбракувала б оцього Євгенія, який - і сліпий бачить - не геній???
ПАНОРАМА - сумська зливна яма.

Євгене, схоже, ти хочеш "вибитись" в популярні журналісти. Але не ту тему вибрав. Лещенко якщо пише про дачу, то він знає, про що пише. Хочеш стати популярним? Кидай свій Недригайлів з його містечковими проблемами і дуй кудись у столицю, хоча б у столицю області:) Спробуй хоча б в Сумах писати так і про те, щоб тебе читали, щоб був цікавим і корисним журналістом. Ні блог, ні стаття в коментарях не дотягує на актуальну журналістику. Це безплатно тобі....

вирішуйте самі свої "районні проблеми". Ви, журналісти, і заставляйте місцеву владу працювати, допомагайте людям вибирати гарну владу. Ато звикли - тільки земляк у люди вибився, давай до нього з поклоном - зроби нам те, зроби нам се... І що ви зі своїм районом носитесь? А, ясно - у вас, недригайлівських журналістів, крім братів Ющенків, ні про що й поговорити. Бо на все інше очі заплющені.

автору, мабуть, каші не вистачило, того такий злий на екс-гаранта? І чого це людина без влади повинна вирішувати ваші "районні проблеми"? Ти спробуй у такому дусі написати щось про діючого гаранта, а я почитаю...

це про діючого тоді гаранта. А щодо влади, так вона і тоді нічого для району не вирішувала.
ПРЕЗИДЕНТСЬКЕ РАНДЕВУ!
Якось і не дуже хотілося торкатися цієї теми, бо останнім часом вона вже не так і актуальна, та все ж Віктор Ющенко є Президентом, а відтак і першою особою держави. Тому скільки б він не приїжджав на Недригайлівщину, преса буде висвітлювати ці візити. Минулого разу ми писали, що В.А. Ющенко поставив своєрідний рекорд, прибувши до Хоружівки не так, як завжди, на автомобілях, а на вертольоті. Але останній візит, мабуть, увійде в історію нашого району, як найпомпезніший!
Знаєте, мабуть, кожен у дитинстві мріє стати сильним, знаменитим, багатим, впливовим…, досягти всього і вся, і одного разу, якогось такого особливого разу повернутися додому, але не просто повернутися, а надзвичайно, незабутньо, мабуть, так, як це зробив у неділю Віктор Ющенко.
Взагалі на Недригайлівщині є два дні на рік, коли до району приїжджає найбільша кількість земляків – це Івана Купала у липні та свято Паски. Саме у ці дні можна бачити на звичайних сільських вулицях району круті джипи та авто представницького класу, вартість яких часто сягає понад 100 тисяч доларів. Але цього дня ніякі круті джипи не змогли затьмарити ті транспортні засоби, які обрав для відвідин батьківщини Президент. Так от, окрім значної кількості елітних авто, що супроводжували його у цій мандрівці по дорозі, у небі за ним ще летіли і… ТРИ! вертольоти. Причому найцікавіше те, що Президент у них і не сидів, коли вони летіли до Недригайлова, вони просто його супроводжували.
Загалом візит В.А. Ющенка до Недригайлова був запланований на другу годину дня неділі 27 квітня 2008 року. Про це було написано завчасно у «Голосі Посулля». Проте, якщо порівнювати з візитом восени 2006 року до центральної районної лікарні, то кількість людей цього разу була разів у десять меншою, ніж півтора роки тому. Але й ті, що прийшли не всі діждалися самого приїзду, оскільки Президент так затримався у рідній Хоружівці, що до Недригайлова завітав лише після п’ятої години вечора. Якщо проаналізувати присутніх на зустрічі, то левова частка їх складала охорона, працівники райдержадміністрації, представники Української православної церкви Київського патріархату, що приїхали із Сум та з інших міст, декілька десятків представників Свято-Миколаївської громади. Багато також на цій зустрічі було гостей з інших міст, які просто приїхали на Великдень до своїх родичів, а тут тобі таке диво! Тому, сходивши зранку на кладовище, люди пішли глянути на гаранта.
Чекаючи на В.А. Ющенка, люди постійно телефонували до Хоружівки, щоб уточнити час прибуття його до Недригайлова. І на тому кінці телефону постійно говорили, що ще півгодини і він уже їде… Так тривало три години!
І ось перша ластівка! Летить гелікоптер! Робить коло над Недригайловом, потім починає знижатися над стадіоном, явно бажаючи туди сісти. Багато з чекаючих одразу побігли зустрічати Президента на стадіон, але гвинтокрил не спішив сідати на поле. Спочатку він був приземлився у центрі поля, але потім перелетів на інше місце стадіону. Так він робив разів шість. Таке враження, що він випробовував наше футбольне поле на наявність на ньому мін. Але все було нормально і невдовзі перший вертоліт заспокоївся, приземлившись напроти другого мосту, що знаходиться біля колишнього приміщення гральних автоматів у дитячому містечку. Але не встиг ще він толком заглушити мотор, як прилетів другий вертоліт, який, також покружлявши хвилин 10, таки сів у центрі поля. Але на цьому вертолітне шоу над Недригайловом не скінчилося. І в небі з’явився ще один третій вертоліт, мабуть, найбільший. Він, також чимало покружлявши та перепробувавши кілька місць для посадки, сів недалеко від того містка, що раніше колихався. Всі глядачі цієї вистави чекали, що ось-ось із вертольота вийде Віктор Ющенко, але цього не сталося. З вертольотів окрім вертольотчиків ніхто не вийшов, та й ті нікуди не ходили, а наглядали за своїм транспортом. Незважаючи на те, що Президента у вертольотах не було, на стадіон нікого не пускали представники місцевої міліції і лише два пожежних автомобілі затаїлися в різних куточках футбольного поля. Цікаво й те, що вертольоти хотіли приземлитися і на людських сінокосах поблизу людських городів, але, на жаль, а можливо, і на щастя, вони туди так і не сіли, бо дуже вже нетривким був грунт, і колеса гелікоптерів здорово прогрузали. Проте це не завадило їм своїми вітряками такий підняти буревій, що аж картоплю на людських городах порозгрібало...
Так от, не дочекавшись із вертольотів голови держави, присутні, почувши явну підміну, побігли до центрального парку і виявилося, що Президент приїхав на автомобілях.
Далі особливо цікавого нічого і не було. Президент щось говорив, люди його не чули і кричали: «Голосніше!». Дуже настирливих наблизитися поближче до нього, охорона відтягувала за «шкірку». Загалом було весело. Віктор Ющенко показав навколишнім присутнім ескіз церкви (скільки вже цих ескізів показували…).
І от, сказавши головне, та освятивши камінь, Президент сів до автомобіля і попрямував до Пустовійтівки, де два тижні тому вже побував. Тоді там сталася цікава пригода. Там В.А.Ющенка зустрічали «козаки» на конях. Коли у селі приземлялися вертольоти, то злякавшись такого гуркоту, один із коней скинув із себе вершника. Говорять, що якби це сталося на асфальті, то бідолага міг би і не вижити.
Але повернемось до Недригайлова. Президент поїхав, а що ж вертольоти? А вертольоти, позаводившись із двадцять хвилин, таки завелися і полетіли. Наразі так і не зрозуміла їх присутність на футбольному полі центрального стадіону Недригайлова.
Цей приїзд (чи приліт?) ще будуть довго згадувати недригайлівці, а ще більше працівники стадіону, які в наступні дні латали півметрові ями, що лишилися від шасі вертольотів (вертольоти так зорали поле, що хоч картоплю сади!). Цікаво те, що простим командам, окрім недригайлівської «Іскри», було заборонено навіть грати на центральному полі, і в зв’язку із цим планується будівництво додаткового поля біля головного поля на людських сінокосах. А може, краще заодно і аеродром побудувати, або хоча б вертолітний майданчик?
Євгеній ДАНИЛЕНКО

малось на увазі, щоб написати у такому саркастичному дусі про теперішнього гаранта. Ющенка критикувати легко - як і в 2008р., так і зараз, - він м"який. Ти спробуй покритикувати теперішню владу... А стаття твоя, як і в блозі, так і в коментарі, нічого конкретного ні читачу, ні Ющенку не віжкриває. Що ти від нього хочеш? Щоб він у Хоруєівку автобусом рейсовим приїздив? Таке враження, що ти заздриш його успіху, його статкам, заздриш, що ти не серед тих, хто йому кум, брат, сват...

А ты и впрямь дурак, Евгений. (|:
И небо Нерыгайливщины для тебя - весь космос, из откудова вы, аборигены, ждёте-пождёте прилёта инопланетян...
А пока ждёте - считаете, сколько кур-коров у соседа, сколько кто "чавунов" каши наварил, кто какой себе сенокос отделил...
Ну, блин, кугутня...
Пы-Сы: всё-таки, что значит отсутствие нормального, полноценного, интеллектуального образования в современных сельских школах. Э-э-э-хххх!..

Євген, тепер ти зрозумів - кому принесла користь твоя стаття???

Из-за тебя бью себя.
Из-за себя бью тебя.
Моя кровь - это твоя кровь.

Детская загадка. Кто не знает - про комара...

Но, по-взрослому глядя, она ж про вас, помаранчевые!
Вы сами себя избили, в т.ч. до крови, вы сами себя изненавидели, опустили, а теперь вот такие молоденькие сельские петушки, у которых "ку-ку-ре-ку" ещё только прорывается, машут лапками после драки и пинают недавно великого и почти святого...

КТО ИЗ ВАС СПОСОБЕН СПАСТИ УКРАИНУ,
ЕСЛИ ВЫ ПОЖИРАЕТЕ И УБИВАЕТЕ ДРУГ ДРУГА???