Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Технологія «самозасуванців»

Блоги, Олег Медуниця
22 ноября 2011 в 10:43

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила новий Закон України «Про вибори народних депутатів». Як бачимо, представники більшості та опозиції чи то «пішли на компроміс», чи то «досягли консенсусу»… Так чи інакше, за «дєтіщє Партії регіонів» проголосувало 366 депутатів ВР – понад 80% народних обранців.

Я не буду коментувати популярну тезу «опозиція здала виборчий закон» з однієї простої причини – я для себе ще не визначився як до цього ставитися. Маю аргументи, які логічно пояснюють голосування опозиціонерів за цей закон, є не менш серйозні аргументи, що трактують це голосування як зраду.

А зараз пропоную проаналізувати перспективи виборчої кампанії-2012 за новим законом, зокрема, у розрізі Сумської області, боротьба за виборців якої відіграватиме вирішальну роль у загальній картині під назвою «особовий склад Верховної Ради VII скликання».

Вертикаль влади та планові показники

Новий закон про вибори передбачає підвищення прохідного бар’єру з 3% до 5%, заборонну на участь у виборчому процесі блоків партій та головне – ми повертаємося до змішаної системи виборів (50% парламенту народ обирає за партійними списками і 50% доповнять мажоритарні депутати).

Повернення до мажоритарної системи – чи не єдиний спосіб ПР спробувати утримати владу. Допомогти їм у цьому має і славнозвісний адміністративний ресурс, застосування якого цілком природне для ПР, адже недарма вони побудували таку вертикаль влади. Відповідно, до губернаторів областей вже доведено планові відсотки результатів голосування за партійний список на виборах-2012. Скажімо, Юрій Чмирь має забезпечити результат ПР на Сумщині на рівні 30%. До того ж лояльні до Партії регіонів кандидати мають перемогти у всіх шести виборчих округах Сумщини.

Враховуючи останні виборчі рейтинги, ПР зможе досягти результату лише за допомогою фальсифікацій та висування кандидатів-самовисуванців, які формально не будуть висунутими Партією Регіонів, проте «самозасунуться» у провладну більшість у новому парламенті. Сценарій 2002 року. Тоді влада програвши вибори зуміла знайти необхідні «аргументи» для об’єднання з депутатами мажоритарниками. Правда, слід зазначити, що під час «помаранчевої революції» «самозасуванці» засунули себе вже в іншу більшість, яка через певний час знову стала провладною, але у вертикалі іншого Президента.

«Комсомольський» призов

З метою забезпечення необхідного результату на виборах-2012 вже другий місяць поспіль на Сумщині триває активна стадія «призову» сільських голів та працівників райдержадміністрацій до лав правлячої партії. У такий спосіб регіонали намагаються затягнути у «блакитні обійми» людей, авторитетних у своїх територіальних громадах, з метою подальшого ведення політики партії. Партбілет ПР сьогодні став перепусткою до кабінетів будь-яких чиновників та високопосадовців, а відсутність людини у списках «комсомольців» автоматично «ставить хрест» на її подальшій кар’єрі. Найбільш «здібні комсомольці» мають забезпечити виконання специфічних партійних доручень. Чим далі від обласного центру (читай від громадського контролю) буде знаходитись населений пункт, тим більше ймовірність фальсифікацій та підкупу виборців.

Чмирь… Чмирь… Чмирь…

Ну хто ще і на якому ще телеканалі не бачив Юрія Чмиря? Регіонали намагаються завоювати народну любов через піар губернатора. Юрій Чмирь перед телекамерами перерізає стрічечки на фоні різноманітних фасадів з табличками «… у рамках Стратегії…». Юрій Чмирь вручає лікарням довгоочікуване медичне обладнання, придбане самими ж лікарнями. Юрій Чмирь захоплюється усім: від раллі до КВНу і театру… Разом із тим слід зауважити, що рейтинг ПР на Сумщині зменшується прямо пропорційно до кількості появ губернатора на телеекрані, і ці два показника наближаються до взаємної сталості.

«Даздравствуєт» мажоритарка!

Отже, ПР зробила ставку на мажоритарку. Вони ставлять за мету – перемога «своїх кандидатів» у 200 мажоритарних округах по всій Україні і у 6 округах Сумщини, зокрема. «Свій мажоритарщик», якому влада «не заважала» проводити виборчу кампанію на окрузі, – кращий друг «колекціонерів тушок». І влада вже розпочала роботу на мажоритарних округах у регіонах України. Отож, про стратегічні мажоритарні плани та «розклади» регіоналів на Сумщині.

Округ № раз (Глухівський)
Кандидат від влади – Андрій Деркач


Андрій Деркач – глухівський панок, Глухів це територія, яку він вважає власною. Він розставляє керівні кадри і навіть намагається для них автономно (без Чмиря) «вибивати» з Кабміну кошти. Приміром, 26 млн. грн. виділені Кабміном на Дні партизанської слави в акурат лягли в округ Деркача. Правда кошти досі десь вештаються по тендерам, а організації, що добросовісно зробили роботу не можуть їх отримати.

Андрій Деркач ітиме мажоритарним кандидатом по Глухівському округу від партії влади і, як показують попередні опитування, – має шанси на перемогу, у разі коли вибори відбудуться найближчої неділі. Утім, єдиний кандидат від опозиційних сил може скласти серйозну конкуренцію Андрію Деркачу, а за певних обставин і виграти. Принаймні, більша частина виборців цього округу як і по всій області має стійку відразу до будь якого кандидата від ПР.

Округ № два (Шосткінський)
Кандидат від влади – Олег Бояринцев


Невідомо де буде центр округу – в Конотопі чи у Шостці. Такі два великих міста потрапили в один округ виключно через бажання Андрія Деркача мати виборчу комісію в Глухові. Під це бажання безжально «розрізали» Кролевецький район. У цьому окрузі партія Регіонів висуне Олега Бояринцева – довголітнього помічника Андрія Деркача, а нині першого заступника голови обласної ради. Кількість бензину оплаченого платниками податків для поїздок Бояринцева на майбутній виборчий округ власний (Шостка), і глухівський (Деркача) скоро буде обчислятися тонами.

Округ № три (Роменський)
Кандидат від влади – Олександр Саєнко


Депутат обласної ради від ПР, в минулому скликанні від «Батьківщини», власник тамтешньої кондитерської фабрики Олександр Саєнко діє за всіма класичними правилами жанру. У нього все «під патронатом…». Утім, шанси Саєнка на перемогу в Ромнах – мізерні, оскільки роменський виборець традиційно голосує за опозиційні політичні сили. І цей округ разом із Сумським найбільш опозиційний в області. На даний час влада обмірковує, хто може скласти планову конкуренцію регіоналу Саєнку як кандидат-самовисуванець. І прізвища можуть сплисти дуже оригінальні.

Округ № чотири (Білопільський)
Кандидат від влади – Володимир Демура


Тут ПР чомусь вирішила, що Білопільський та Сумський райони зможе «залити» горілчаний магнат Володимир Демура, але пошуки варіантів тривають.

Округ № п’ять (Охтирський)
Кандидат від влади – Григорій Дашутін (?)


Дашутін – класичний мажоритарник. Він як і Деркач намагався не втрачати зв’язок з округом, по якому вже обирався на виборах 1998 та 2002 років. Кращого кандидата від ПР геть шукати. Утім, як показують соціологічні опитування (і Дашутін це розуміє), лише його безпартійність дає стовідсоткові шанси на перемогу в рідному окрузі. А от, «ярлика» на висування не дає. Вертикаль не зрозуміє. Тому регіоналам доводиться шукати все нових і нових аргументів аби переконати Дашутіна у «правильності своєї ідеології», а він їх переконує у перевагах технології «самозасування».

Округ № шість (Суми)
Кандидат від влади – Геннадій Мінаєв (?)


Точніше буде сказати, що Мінаєв – єдиний мажоритарний кандидат у Сумському окрузі, який має шанси на перемогу. Партія регіонів і Юрій Чмирь вже давно активно працюють над питанням «перефарбування» сумського мера. Мінаєв ризиковано заграє з цими пропозиціями, утім остаточної відповіді ще не дав. Він також розуміє, що сумчани ніколи не підтримають біло-блакитного кандидата. У цих заграваннях головне для Мінаєва «не перегнути палицю» і розуміти, що часу для остаточного визначення лишається все менше. Та й сумський виборець може повести себе непрогнозовано і дасть зрозуміти Сумському меру «кого і з чим» він залишає при владі у Сумах, якщо перекочує у затишніше від правоохоронців місце у Верховній Раді.

Тож, поживемо – побачимо. І помоніторимо…

-4
Комментариев
1
Просмотров
1634
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

Cпасибо посмеялся)