Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

На роботу як на свято - зарплата як подарунок

Блоги, Олег Медуниця
05 декабря 2012 в 17:31
Закликаючи більшість у Верховній Раді проголосувати за зміни до Держбюджету, Михайло Чечетов назвав це подарунком для українських бюджетників. Справа в тому, що йшлося про додаткову дотацію для тих місцевих бюджетів, які по вуха у боргах за казначейські позички, у яких Азаров заблокував мільярди на рахунках, які не знають, чим видавати заробітну плату у грудні, а деякі не заплатили ще й у листопаді.

Вже вкотре уряд Азарова демонструє тотальну зневагу до місцевих громад. Про незабезпеченість захищених статей видатків бюджету 2012 року опозиційні депутати говорили ще під час його прийняття в 2011 році. Ще в жовтні знайшли підтвердження їхні небезпідставні побоювання. Працівники бюджетної сфери залишилися без заробітних плат, а бюджетні заклади, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, не могли розрахуватися за енергоносії.

Нарешті, звернувши увагу на  жахливу ситуацію, уряд «професіоналів» вніс на розгляд Верховної Ради проект ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік»» (№11476).

4 грудня народні депутати 237 голосами проголосували за даний законопроект, тим самим збільшивши додаткові дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 1 млрд. 370 млн. грн. Звідки взялися такі кошти? На превеликий жаль, не за рахунок зростання економіки, яке прогнозував уряд «професіоналів». Гроші банально заберуть у одних бідних і віддадуть їх іншим бідним. Законом без будь-якого пояснення передбачено згортання таких програм: президентської ініціативи із здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, – на 350 млн. грн.; фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі – на 180 млн. грн.; реалізації Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки – на 90млн. грн. тощо.

Розподіл передбаченої дотації між місцевими бюджетами, скоріше за все, відбудеться в «ручному» режимі. Чи буде братися до уваги прихильність до певних політичних сил, наразі невідомо. Зрозумілим залишається одне, зарплата бюджетників стає подарунком від ПР, про що під час обговорення законопроекту дослівно сказав народний депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов. Дожилися.
3
Комментариев
0
Просмотров
1056
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.