Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Дорогу молодим: як у 28-м стати головним агрономом

Урожайна країна, ТОВ
08 июля 2020 в 14:02
На підприємстві "Урожайна країна" групи МХП довіряють відповідальні ділянки роботи молодим спеціалістам. Саме вони є тією силою, яка руйнує стереотипи, має прогресивні погляди на розвиток і обробку землі. Молодь не цурається передових технологій, а значить, буде надійною опорою економіки країни. Серед таких фахівців і головний агроном товариства – Сергій Чубенко.

Його зірка загорілась на небосхилі 1992 року в Хоминцях. Змалку хлопець бачив, як трудяться батько-тракторист і мати-бухгалтерка не тільки на власному подвір’ї, а й у колгоспних підрозділах. Тож після закінчення місцевої школи вирішив пов’язати своє життя з сільським господарством – у 2010-му вступив до Сумського національного аграрного університету на факультет "Агротехнологій та природокористування".

В червні 2013-го проходив виробничу практику в Хоминцівському підрозділі "Урожайної країни". Виконував різні доручення, набирався досвіду, адже теорія – то одне, а щоденне функціонування "організму" господарства – зовсім інше. В травні 2014 року його призначили агрономом того ж відділення. А це вже справжня відповідальність: і за прийняті рішення, і за землю, і за результат.

Ще за два роки хлопця перевели на таку ж посаду в колишній уже Смілівський підрозділ, де незабаром він став провідним агрономом підрозділу, а ще за рік – його керуючим. Добросовісність, порядність, знання своєї справи і постійне бажання не зупинятися на досягнутому вивели молодого спеціаліста на новий рівень. З січня 2020-го він – головний агроном ТОВ "Урожайна країна".

Три виробничі підрозділи товариства – Хоминцівський, Пустовійтівський і Сумський – мають в обробітку майже 32 тис га землі. Вирощують кукурудзу, озиму пшеницю, сою, соняшник звичайний та високоолеїновий. Перевагу віддають зерновим культурам, бо спеціалізуються на виробництві кормів для птиці, що зростає у відповідних виробництвах МХП.

Контролювати такий обсяг робіт не кожному до снаги, але Сергій успішно дає лад усьому. А допомагає йому в цьому справжня команда однодумців – агроном із захисту рослин і насіннєвод, а також вісім спеціалістів у підрозділах.

"Наша агрономічна служба працює з додатком "Digital AgroTech MHP". Це програмний комплекс для оперативного збору та аналізу даних про стан посівів, контролю за виконанням польових робіт і відповідності оптимальній технології агровиробництва. Додаток включає в себе навігацію та огляди полів, технологічні роботи та матеріальний облік, формування оперативних завдань, забезпечення автоматичного збору фактичних даних з обладнання, погодні умови та агроекологічний паспорт поля. В кожного агронома  на комп’ютері та на планшеті встановлений даний додаток. Застосовуємо новітні технології. Скажімо, точне землеробство забезпечує диференційований посів відповідно до програми Climate FieldView, а збираємо врожай із картографуванням полів", – розповідає про особливості сучасного господарювання головний агроном.

Для цього задіюють неабияку техніку, а потужну та ще й "розумну". До прикладу, широкозахватні пневматичні 16-24-рядні сівалки "John Deere", "Gaspardo" і "Monosem", що підтримують змінну норму висіву, працюють з картами завдань та посекційним відключенням. Отже, суттєво економиться насіння. Трактори "John Deere", "New Holland", "Fendt" обладнані кондиціонерами, шумоізоляцією, gps-навігаторами, комп’ютеризованими програмами, що дозволяє працювати в комфорті і слідкувати за кожною дрібничкою в процесі.

Хоча в роботі із землею дрібничок не буває. Тут важливо все. Не останню роль відіграє погода, на яку людина, на жаль, не може впливати.

Дався аграріям взнаки й карантин. Через нього скоротилася кількість відряджень – для обміну досвідом перейшли на онлайн-конференції. Наприклад, у червні 17 днів тривала конференція з США. Усе це змушує фахівців "Урожайної країни" постійно підвищувати кваліфікацію та сумлінно ставитися до виконання своїх посадових обов’язків.

Варто зауважити, що турботи працівників сільського господарства не обмежуються часовим проміжком "з восьми до п’яти". Із ранньої весни й до пізньої осені агрономи дбають, аби в нас із вами був хліб і до хліба. А для цього доводиться іноді й по півтори доби не бувати вдома.

Його підтримує родина – дружина Юлія з синочком Дмитриком. Тому весь вільний час чоловік присвячує їм, не забуває також провідувати батьків у селі. А ще полюбляє прогулятися лісом із рушницею. Коли випадає нагода, відводить душу в мисливських угіддях. Про це Сергій розповідає із захватом, як і про землю, якій віддається сповна.

В його очах горить вогник бажання невпинного руху вперед, бо підприємство, невід’ємною частинкою якого він є, дає можливості для розвитку і професійного зростання. А це так важливо, коли ти ще молодий і сповнений амбіцій.

ТОВ Урожайна країна" групи МХП
Сумська  обл., м.Ромни, вул.Сумська, 5Е
+38 (05448) 5 77 16


Алла БАБЕНКО

R

7
Комментариев
0
Просмотров
646
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.