Важливість своєчасного використання слухових апаратів

Важливість своєчасного використання слухових апаратів
Дайджест 05 января 2018 в 19:20
Людвіг Ван Бетховен, який страждав від швидко прогресуючої глухоти, писав, що спілкування з людьми для нього було досить трагічним досвідом, оскільки зізнатися в тому, що він глухий, композитор просто не міг. Через це Бетховена охоплював страх - він боявся, що оточенню стане відомо про його стан. Композиторові було лише 32 роки.

Міфи щодо компенсування поганої чутності

Хоча за статистикою, від порушень слуху різної етимології страждає кожен десятий (а в пенсійному віці - більше половини населення), в жодному вітчизняному довіднику ви не знайдете розділу "Слухові апарати". Такі прилади розміщуються в розділах "Медтехніка", що є в корені неправильним. Більш того, на сьогоднішній день поширені різні оголошення, що пропонують людям, що страждають від приглухуватості, "слухові підсилювачі" або "підсилювачі звуку", вартість яких становить близько 250 гривень, і які рекламуються як якась панацея від глухоти, причому їх використання не вимагає попередньої консультації фахівців, налаштування і т. д. Такі пристрої, звісно, не мають жодних ліцензій, а їх ефективність не тільки не встановлена, але й спростована - як показала практика, ніякого полегшення слабочуючим людям вони не приносять.

За оцінкою фахівців, орієнтовно третина клієнтів, які звертаються в центри слухопротезування в нашій країні, постраждали від застосування вищеописаних пристроїв. Основна проблема полягає в тому, що глухі пацієнти, не використовуючи слухові апарати, зареєстровані в Міністерстві охорони здоров'я України, які відповідають суворим технічним та гігієнічним нормам, відзначають значне погіршення чутності, тобто часу на використання яких-небудь чудо-приладів з реклами фактично немає. Також, крім значного зниження слуху, використання розрекламованих дешевих підсилювачів може призвести до цілого ряду додаткових проблем:
  • дерматитів (у тому числі алергічних);
  • загострення гіпертонічної хвороби;
  • появи хронічних головних болів;
  • при найгіршому варіанті - повної глухоти.

Ще одним бар'єром на шляху до відновлення спілкування наших співвітчизників, які страждають від приглухуватості, є поширеність міфу, нібито СА не тільки не перешкоджають погіршенню чутності, але й сприяють ще більшій її втраті.

Де ж рішення?

Насправді ж, як показують наукові дослідження, відмова від носіння слухового апарата є однією з найбільш поширених причин значного посилення туговухості. Вся справа в тому, що бездіяльність слухових нервів протягом тривалого часу, а так само відсутність передачі в мозок звукових сигналів, вимушує останній просто перестати їх сприймати. Зокрема, звуки в мозку зберігаються протягом ще 3 років, а по закінченню 7 всі отримані спогади просто згасають. З цього випливає, що не тільки відмова від носіння слухового апарату, але й просто зволікання з його установкою може стати причиною значного погіршення чутності у пацієнта.

Сучасні цифрові слухові апарати являють собою справжній прорив в мікроелектроніці. Завдяки сучасним технологіям вони дозволяють обробляти звуки незалежно від ступеню глухоти і в будь-яких звукових ситуаціях. Зокрема, такі пристрої дозволяють виділити мову серед іншого стороннього шуму і посилити її, що дозволяє слабочуючій людині розуміти оточуючих навіть під час спільної розмови кількох людей, на тлі музики і т. д.

Більш того, такі апарати дуже зручні у використанні, відрізняються природним звучанням і не приносять ані найменшого дискомфорту користувачеві. За рахунок вбудованих спрямованих мікрофонних систем, такі апарати виділяють голос потрібного співрозмовника на фоні інших людей, які беруть участь у розмові, і не спотворюють звучання. Ще однією перевагою цифрових СА є досить широкий частотний діапазон, завдяки якому користувач може легко розрізнити муркотіння кота, щебет птахів та інші звуки без дратівливого свисту, притаманного старим апаратам. При цьому налаштовуються сучасні СА у відповідності з особливостями слуху конкретної людини, завдяки вбудованим настроюваним параметрам. При цьому робити ручну настройку немає ніякої необхідності - більшість СА автоматично підлаштовуються під користувача.

Природно, слуховий апарат не відновить нормальний слух - це неможливо. Однак він може значно полегшити життя слабочуючої людини.

Про глухих людей говорять - вони відчувають серцем, тому в житті часто досягають більшого, ніж звичайні люди. Найзручнішим містом для приглухуватих вважається Вашингтон, де цілий квартал займає перший в світі університет для глухих - Галлаудет. Його диплом котирується особливо - ще б - документ підписує президент Америки. Його випускники кажуть про себе: "ми – люди не з обмеженими можливостями, а зі спеціальними". А для тих, кому сьогодні важко, хочу нагадати, що багато відомих осіб, які втратили мождивість чути у різному віці, є прикладом життєлюбства. Серед них автор "Собору Паризької Богоматері" Віктор Гюго, філософ і письменник Руссо. Після захворювання скарлатиною в 9-річному віці втратив слух майбутній засновник космонавтики Костянтин Ціолковський. Іспанський художник Франсіско Хосе де Гойя через п'ять років після того, як оглух, опублікував книгу "Ydioma universal", що містить мову жестів. Білл Клінтон, 42-й Президент США, страждає приглухуватістю на одне вухо.

Якщо вам необхідна консультація професійних фахівців - звертайтеся в Центр Слуху "Беттертон" в Києві. Тут працюють тільки кваліфіковані фахівці, які зможуть провести повну діагностику слуху і підібрати оптимальну терапію.

4
Комментариев
0
Просмотров
740
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.