Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Віктор Мунтян: "Банківська академія – це найкраще місце для студента!"

Вища школа, спецпроект
ВС 11 апреля 2012 в 16:11
Голова студентського комітету Української академії банківської справи Національного банку України студент четвертого курсу факультету банківських технологій Віктор Мунтян в інтерв’ю газеті "Панорама" розповів про навчання студентів, особистісний розвиток та набуття практичних навичок у найкращому фінансовому виші України.

r: Вікторе, розкажи про себе.

В.М.: Я приїхав до Сум з Нікополя Дніпропетровської області, де закінчив середню школу. Обрати університет, в який би мені хотілося вступити, було не складно. У Сумах в Академії навчалися мої знайомі з Нікополя, які розповіли мені про чудові умови навчання, гарні гуртожитки та високий рівень підготовки у цьому виші. Не вагаючись, я подав документи саме в УАБС НБУ(навіть не став думати про інші виші).

r: Яку спеціальність обрав?

В.М.: Обрав спеціальність "Банківська справа", оскільки маю математичні здібності й під час навчання у школі тричі перемагав в обласних олімпіадах з економіки. В Академії є багато інших цікавих спеціальностей, зокрема "Облік і аудит","Фінанси" "Економічна кібернетика", "Міжнародна економіка", "Правознавство", проте я вирішив, що вивчати діяльність банківських установ мені найцікавіше. Стати студентом Академії мені було не важко, бо я склав вступні іспити на високий бал. 

r: Як проходить навчальний процес?

В.М.: На перших двох курсах я вивчав загальноекономічні предмети, починаючи з третього курсу – профільні дисципліни, пов’язані з банківськими операціями, управлінським та фінансовим обліком у банківських установах, аналізом банківської діяльності, податковим банківським обліком. Мені найбільше подобається аналізувати діяльність показників роботи українських банків, прораховуючи, як покращити фінансову ситуацію за якимись певними критеріями. У навчанні дуже допомагає наша надсучасна наукова бібліотека.

r: Чи комфортно навчатися в Академії?

В.М.: Звичайно! В УАБС НБУ встановлені близько 500 найсучасніших потужних комп’ютерів з підключенням до мережі Інтернет. Причому техніка оновлюється кожні чотири роки. Створена спеціальна тренувальна база, яка повністю імітує роботу реального банку – це дві аудиторії, оснащені під операційний зал, де розміщуються касири і клієнти, та офіс із бухгалтерами та іншими фінансистами банку. Ми працюємо на програмному забезпеченні, що зараз використовується у банківських установах. Це дозволяє розвивати практичні навички.

Крім того, студенти IV та V курсів проходять практику в банках. Ми можемо самостійно обрати установу – Академія забезпечує відповідні договори щодо проходження практики. Наприклад, я буду проходити практику в Сумській обласній дирекції "Ощадбанку".

Керівники сумських обласних банківських установ часто проводять майстер-класи для студентів Академії. Останнім часом ми спілкувалися з Олегом Володимировичем Радченком з "Ощадбанку", Ольгою Петрівною Д’яконовою із банку "Надра".

r: Чи не важко студентам під проходження практики одразу поринути в роботу банків?

В.М.: Нас готують для цього. Проводяться численні тренінги з мистецтва самопрезентації, ведення ділових переговорів, емоційного інтелекту, що допомагає визначитися із профілем майбутньої роботи. Нам розповідають, як необхідно вести себе під час практики, щоб у майбутньому працевлаштуватися на цьому місці.

В УАБС працює практичний психолог Світлана Миколаївна Бахмут, до якої за анонімними консультаціями звертаються студенти Академії. Вона допомагає знаходити шляхи виходу з непростих життєвих ситуацій. Психолог каже, що навіть не очікувала такого ажіотажу та інтересу з боку студентів.

r: Чи мають студенти змогу розвивати лідерські якості, адже це вкрай важливо під час роботи у великих банківських установах?

В.М.: Так. В УАБС НБУ діє три студентських організації – комітет самоврядування, профком та рада волонтерів. Перші два органи є виборними, а рада волонтерів формується з активістів.
Студком вирішує питання наукової,культурно-масової діяльності студентів, побутові проблеми тощо. Профком опікується соціальними питаннями, такими, як виділення матеріальної допомоги, заохочення активістів та ін.

Щорічно ми проводимо благодійну акцію "Подаруй дітям казку", в рамках якої збираємо гроші, щоб купити подарунки дітям, які проходять лікування чи живуть у дитячих будинках.

До Дня святого Миколая студенти УАБС НБУ приїжджають до дітей з яскравим концертом від нашої театральної студії "Кураж". Цього року наша акція проходила у Сумській лікарні святої Зінаїди. Ми привезли з собою величезну штучну новорічну ялинку. Постійно залучаємося до акції "Від серця до серця", щоб допомогти хворим дітям.

r: Які можливості мають творчо обдаровані студенти?

В.М.: В академії активно працює студентський клуб під керівництвом Сергія Борисовича Тарасенка. Тут діє багато об’єднань та гуртків. Це вокально-інструментальний ансамбль, DJ-студія, фотоклуб "Пульсар", клуб інтелектуальних ігор "Що? Де? Коли?", театральна студія "Кураж", команда КВК “Фреш”, яка вже здобула багато перемог, а в минулому році виборола Кубок мера з КВК.

Щорічно проходить цікавий захід під назвою "Ігри факультетів", у рамках якого ми розбиваємо наметове містечко у "Зеленому гаю", змагаємося з уміння готувати їжу в польових умовах, співаємо пісні під гітару.

У рамках конкурсу "Ректор, викладач і я – Академії сім’я!" формуються команди, що складаються з викладачів та студентів, змагання проходять у форматі КВК. Це дуже цікаво!
Прекрасно можна себе реалізувати, співпрацюючи з мистецькою галереєю "Академічна".

r: Яку медичну допомогу можуть отримувати студенти Академії?

В.М.: Ми маємо потужну медико-санітарну частину, в якій працюють терапевти, невропатолог, офтальмолог, ЛОР, гінеколог, дерматолог, лікар з УЗД, стоматолог, масажист. Медчастина розрахована на 250 прийомів за зміну, тут проходять профогляди студенти, здійснюється диспансеризація та облік хворих з хронічними захворюваннями, обов’язковий огляд при поселенні до гуртожитків, санітарно-епідеміологічний контроль. 
Уся допомога безкоштовна, для цього постійно здійснюються закупки необхідних препаратів екстреної допомоги, препаратів для фізіотерапевтичного кабінету, лабораторії досліджень та стоматологічного кабінету. До речі, і фізіотерапевтичний кабінет, і лабораторія оснащені найсучаснішим обладнанням. Тут і найповніша лазерна, електромагнітна терапія, в лабораторії – сучасні біохімічні напівавтоматичні й автоматичні аналізатори, що майже стовідсотково виключають ризик так званого "людського фактору" 

r: А яку спортивну базу має Академія?

В.М.: Маємо чудові умови, щоб займатися спортом. У навчальних корпусах та гуртожитках є тренажерні зали. У головному корпусі на вул. Петропавлівській є атлетичний зал, зал для боротьби, покритий татамі, дзеркальний зал для шейпінгу. На другому поверсі є великий спортивний зал, в якому проходять змагання із баскетболу, волейболу, настільного тенісу, гімнастики, єдиноборств. Ми маємо сучасний легкоатлетичний манеж на вул. Прокоф’єва, де є шість бігових доріжок по колу довжиною 200 м, два сектори для стрибків у висоту, сектор для штовхання ядра. Гральне поле трансформується - там можна розміщувати баскетбольний, гандбольний, футзальний, волейбольний майданчики, поле для індорхоккею. У гуртожитку-готелі "Олімпіський" є 25-метровий басейн на п’ять доріжок із сучасною системою фільтрації та підігріву води. Є навіть стрілецький тир, в якому проводяться тренування зі стрільби з лука. В Академії виховувалися багато видатних спортсменів. 

r: Чи правда, що ти побував на практиці у німецькому Бундесбанку?

В.М.: Так. Академія щорічно відправляє групу із 15-20 студентів до м. Хахенбург, до Вищої школи Бундесбанку. Це двотижневі курси по роботі європейських центробанків, навчання ведеться англійською мовою. По закінченні курсів студенти із Сум отримують сертифікат, який має величезну вагу при працевлаштуванні у Німеччині.

Крім того, наші студенти постійно їздіть у Польщу, Чехію та інші країни, щоб вивчати досвід роботи банків цих країн.

r: Чи важко тобі жити та навчатися далеко від дому?

В.М.: Зовсім ні. Мій гуртожиток на вул. Якіра вже став як рідна домівка, тим більше, що тут забезпечені найкращі умови проживання. Є всі необхідні санітарні умови: душ із розрахунку на п’ять чоловік, цілодобова гаряча та холодна вода, пральні машинки, кухні на кожному поверсі. До речі, ліжка оснащені ортопедичними матрацами, тому в гуртожитку мені спати навіть зручніше, ніж вдома. Постільна білизна щонеділі видається у гуртожитку, тому нема необхідності самостійно прати її. Якщо повертаючись до гуртожитку, плануєш запізнюватися, то треба лише повідомити про це – ніяких проблем не буде. У гуртожитках працюють вихователі, які допомагають вирішувати спірні питання, діють студентські ради гуртожитків. Працюють окремі їдальні, де менше ніж за 15 грн. можна купити комплексний обід. Є Інтернет та внутрішня мережа. За проживання студенти платять лише 130 грн. на місяць.

r: Ким мрієш працювати у майбутньому?

В.М.: Хочу працювати у потужній банківській установі, займатися роботою із персоналом, у чому мені допоможе досвід студентського самоврядування в УАБС. Мені подобається в Сумах, тому повертатися до Нікополя не планую. Я вдячний Академії за ті безцінні знання, які отримую під час навчання! Це найкраще місце для студента!


Контакти УАБС НБУ:
м. Суми,
тел. (0542) 619-935

www.uabs.edu.ua


0
Комментариев
0
Просмотров
4656
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.