СНАУ: Володимир Ладика: «Даємо студентам найцінніші практичні знання»

Вища школа, спецпроект
Данила Мирошниченко 22 ноября 2011 в 18:14
НА ПЕРСПЕКТИВУ. Досвідчений аграрій Володимир Ладика гостро відчуває сучасні тенденції у розвитку АПК
Ректор СНАУ про Аграрний форум молоді, можливості для сільських школярів та співпрацю з найбільшими українськими агрохолдингами

Усі школярі сільських шкіл Сумщини відтепер мають змогу отримати серйозну аграрну підготовку ще під час навчання в школі. Це допоможе молодим людям визначитися з майбутньою спеціальністю та вступити до бажаного вишу. Про нову ідею, яка допоможе знаходити мотивованих студентів, що бажають навчатися за аграрним профілем, розповідає ректор СНАУ Володимир ЛАДИКА:
- Сумський національний аграрний університет разом з обласними управліннями освіти та сільського господарства затвердив Положення про аграрний форум молоді. Зараз вчителі сільських шкіл рекомендують своїм учням, які мають здібності до сільського господарства та тягу до роботи на землі, йти до СНАУ та спробувати там власні сили. Ця ідея дала гарний результат під час минулої вступної кампанії – після форуму до нас вступили 50 чоловік.

- Як функціонує Аграрний форум молоді?
- Робота форуму проходить у три етапи. Перший етап є заочним: кожному школяреві, що вчиться в одній із 275 сільських шкіл та має бажання розвиватися, рекомендується пройти певні тести з математики, біології та хімії. За їх результатами школяр може потрапити до другого етапу відбору, що буде проходити на базі одного із коледжів СНАУ.
На другому етапі мова вже буде йти про поглиблені знання з цих предметів. Третій етап відбору, який проходить у кінці квітня, буде приурочений до 35-річчя створення СНАУ. Це дасть нам можливість гарантовано отримати контингент студентів, які мотивовано прийдуть навчатися на аграрні та інші спеціальності СНАУ.
У своїй структурі СНАУ має шість коледжів, звідки на навчання до базового вишу щорічно приходять приблизно 300 нових студентів на денну форму та 300 студентів на заочну форму. У більшості випадків вони вступають на третій курс, вже маючи гарну підготовку з обраної дисципліни.

- Які можливості для наукового розвитку молоді існують у вашому виші?
- Для розвитку наукового потенціалу молоді кожна кафедра СНАУ має наукові гуртки, де, починаючи з другого курсу, студенти працюють над науковими задачами. Наприкінці другого або на початку третього курсу студент уже знає тему своєї майбутньої дипломної роботи та починає аналітичну підготовку.
На сьогоднішній день можна отримати фундаментальну підготовку, не виїжджаючи за територію СНАУ. Крім того, виш має гарні відносини із банківськими установами – на території СНАУ знаходяться відділення трьох банків. Також тут розміщуються два будівельних майданчики, в роботі яких задіяні студенти будівельного факультету.

- Де студент СНАУ може пройти виробничу практику, яка вкрай важлива для подальшої кар’єри?
- Практичні навички студенти отримують у найбільших агрофірмах, агрохолдингах. Ветеринари проходять практику у ветеринарних клініках, землевпорядники – через вертикаль управління земельних ресурсів. Ми маємо системну співпрацю з такими великими агрохолдінгами, як «Миронівський хлібопродукт» (Київська область), «Крафт Фудз Україна» (Тростянець), концерном «Укрросметал» (Суми), фірмами «Урожайна країна», «Дружба-нова» (Варва, Чернігівська область), великими волинськими компаніями. «Миронівський хлібопродукт» співпрацює з нами вже протягом п’яти років, запрошуючи до себе на роботу наших ветеринарів та зоотехніків. Представники фірми «Дружба-нова» захотіли, щоб студенти випускних курсів СНАУ прослухали їх презентацію.

- Наскільки роботодавці зараз зацікавлені в молодих спеціалістах аграрної галузі?
- Достатньо сказати, що під час останнього ярмарку професій роботодавці, зацікавлені у кваліфікованих випускниках аграрного вишу, приїжджали спеціально для того, щоб поспілкуватися з молоддю та вибрати кадрове поповнення.
Яскравим підтвердженим усього вищенаведеного є той факт, що в СНАУ навчаються студенти з 20 областей України, навіть з тих регіонів, де є власні аграрні виші. Крім того, студентами СНАУ є іноземці з багатьох країн світу. Це свідчить про те, що наш виш користується значним попитом.
1
Комментариев
0
Просмотров
3218
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.