Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Особливості вступу до коледжів та університетів Польщі

Особливості вступу до коледжів та університетів Польщі
Дайджест 01 июля 2019 в 12:54
Хороша теоретична підготовка у поєднанні з практичними навичками – ось чого очікують роботодавці від випускників коледжів та університетів. Якщо у вітчизняних навчальних закладах більший акцент робиться саме на теорію, то у країнах ЄС вдало суміщають ще й практичну підготовку. Саме тому навчання в Польщі – це один з варіантів отримати якісну європейську освіту, а в подальшому – і престижну добре оплачувану роботу. Вам достатньо звернутися на проект Освіта без кордонів, щоб дізнатися про вступ до університетів та коледжів Польщі. У нашій статті ми зупинимось на таких нюансах:

  • особливості вступу;
  • тривалість та мова навчання;
  • ціни;
  • проживання.

Ліцей чи коледж?


Варто одразу сказати про те, що професійно-технічна освіта в Польщі – безкоштовна, якщо йде мова про навчання у ліцеях та коледжах. Середню освіту в цій країні безкоштовно можуть отримати не лише поляки, але й українці та інші іноземці. Саме тому українські учні так охоче вступають у технікуми Польщі після 9 класу. Отже, на питання з цінами ми відповіли. Батьки учнів будуть оплачувати проживання у гуртожитку, харчування та кишенькові витрати.

Тривалість такого навчання в Польщі буде залежати від обраного навчального закладу. Наприклад, вступивши до ліцею, учні вчаться там 3 роки, а вступивши до технікуму – 4 роки. Проте варто мати на увазі, що після закінчення технікуму учні отримують професійну кваліфікацію та можуть йти працювати за фахом.

Що стосується особливостей вступу, то не варто переживати: жодних вступних іспитів здавати не потрібно. Варто лише заздалегідь подбати про те, щоб отримати сертифікат про знання польської мови. Прикріпивши його до пакету документів, учень може сміливо вступати до обраного ліцею або технікуму.

Наступне, що цікавить учнів та їх батьків – це місце проживання під час навчання. Не варто переживати: учні забезпечуються місцями у гуртожитках, при них є їдальні, де смачно готують. До того ж, вони будуть знаходитися під наглядом вихователя. Проте є й один нюанс, який потрібно знати: оскільки українські учні неповнолітні, то на період отримання середньої освіти за ними має бути закріплений опікун, який проживає на території Польщі. Якщо хоча б один з батьків буде весь цей час жити та працювати в Польщі, тоді опікун не потрібен. Завдяки такому навчанню в Польщі молодь набагато швидше адаптується, стає самостійною та готовою до продовження навчання в університеті.

Особливості вступу до університету


При вступі до ВНЗ буде дещо більше нюансів. Наприклад, вища освіта, на відміну від середньої, буде платною для українських абітурієнтів. Виключення надаються лише молоді з картою поляка та тим, хто виграв стипендію. У інших випадках будьте готові платити. Ціни стартують від 1 тис. євро. Проте в престижних польських університетах можна отримати дуже хорошу освіту, яка буде вартувати 2 тис. євро на рік. Наприклад, в знаному Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні ціна починається від 1,3 тис. євро на рік. Отже, у Польщі можна отримати якісну освіту за доступною ціною.

Триває навчання 5 років, під час якого студенти здобувають якісну практичну та теоретичну підготовку. В цей час вони живуть у гуртожитках, обладнаних усім необхідним. Ціна оренди кімнати на 1-го – біля 100 євро на місяць. Гуртожитки повністю забезпечені усім необхідним для комфорту студентів.

0
Комментариев
0
Просмотров
315
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.