Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

28-а порада діда Гната: як отримати електронний рецепт на ліки

ВС 20 марта 2023 в 16:54
Діду Гнату, що живе у Сумах, стало відомо, що починаючи з 1 квітня хворі зможуть купити в аптеці рецептуальні ліки лише за електронним рецептом лікаря. Відразу у діда Гната виникло кілька запитань:

1. Що відноситься до рецептуальних ліків;
2. Хто може виписати електронний рецепт;
3. Як отримати e-рецепт та купити по ньому ліки;
4. Що робити, якщо людина "не дружить" з мобільним телефоном або не має телефону.

І ось що з'ясував дід Гнат.

Що відноситься до рецептуальних ліків


Це готові медикаменти, які внесені до Державного реєстру лікарських засобів та відпускаються за рецептом лікаря. Рецептуальні ліки не готуються провізором в аптеці. Простіше кажучи, це такі препарати, які є в аптеці або їх можна замовити по інтернету. До рецептуальних ліків відносяться:

  • антибіотики,
  • гормональні препарати (у тому числі протизаплідні ліки),
  • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб
  • протисудомні засоби та ін.

Хто може виписати електронний рецепт


Це може зробити практично будь-який лікар. (За іншою інформацією, тільки сімейний лікар, з яким ви уклали декларацію.) Іншими словами, ви можете прийти до державної, комунальної чи приватної клініки або записатися до лікаря – приватного підприємця (ФОП), він огляне вас, встановить діагноз та на його підставі випише вам електронний рецепт на потрібні ліки.

Але є одна важлива умова – пацієнт обов'язково має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров'я (ЕЗОЗ). І не лише пацієнт, а й усі медичні заклади, лікарі-ФОП та аптеки в Україні. Тому що в цій електронній системі лікарі і складатимуть електронні рецепти, а провізори в аптеках на підставі їх продаватимуть покупцям ліки. Принаймні так зрозумів дід Гнат.

А що якщо людина захворіла на ГРВІ, вона має високу температуру і вона фізично не в змозі дістатися до найближчої лікарні? У цьому випадку діє схема, яка вже відпрацьована між сімейним лікарем та його пацієнтом. Хворий дзвонить лікарю, розповідає про нездужання та симптоми, і лікар на підставі цієї інформації виписує електронний рецепт.

Як отримати e-рецепт і купити за ним ліки


Знову ж таки, наскільки зрозумів дід Гнат, лікар пересилає пацієнтові не весь електронний рецепт (який, повторюємо, зберігається в ЕСОЗ), а два коди - рецепта і підтвердження для купівлі ліків в аптеці. Ці коди пересилаються у формі SMS на мобільний телефон хворого. Ці коди пацієнт має назвати провізору в аптеці. Тільки за цієї умови пацієнт зможе купити виписані йому ліки.

Що робити, якщо людина "не дружить" з мобільним телефоном або не має телефону


Передбачивши такі випадки, МОЗ України паралельно з новими, електронними, рецептами залишило чинні старі, паперові, рецептурні бланки. За бажання хворий може запросити у лікаря паперовий варіант рецепта.

16
Комментариев
0
Просмотров
942
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.