Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Дві жительки Сумщини потрапили на гачок телефонних шахраїв

ВС 26 июня 2019 в 14:00
У першому випадку 88-річну конотопчанку обдурили за класичною схемою: відшкодування завданих збитків та не притягнення до кримінальної відповідальності. У другому – невідомі шахраї «збільшили кредитний ліміт» 41-річна жительці Глухівщини.

Серед багатьох шахрайських схем, різновиди яких збільшуються по мірі розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій, найбільшим «успіхом» серед злочинців різного толку користуються ставші вже класичними телефонні афери – «відкуп» родича від кримінальної відповідальності та «дзвінок з банку». І незважаючи на постійні протягом кількох останніх років перестороги працівників поліції, жертв цих двох схем не стає менше.

Потрапила учора у таку шахрайську пастку 88-річна жителька Конотопа. Їй зателефонувала нібито її донька, у всякому разі так старенькій здалося, бо та плакала і крізь сльози розповіла, що потрапила в біду. Буцімто на зупинці громадського транспорту вона когось добряче штурхнула, і тепер їй загрожує відповідальність за скоєне. А щоб уникнути неприємностей, необхідно відшкодувати «потерпілому» завдану шкоду.

Літня жінка, не роздумуючи, погодилась на порхання «доньки», і передала молодикові, який назвався слідчим, майже всі свої заощадження – 19 тисяч гривень. Яким же було її здивування, коли через кілька хвилин додому повернулась донька, яка жодного уявлення не мала про те, що вона, виявляється, втрапила в халепу, та щойно «дивом уникла кримінальної відповідальності».

Учора жертвою другої шахрайської схеми стала 41-річна жителька Глухівщини. Їй на мобільний зателефонувала жінка, яка представилась співробітником банку і повідомила, що кредитна картка глухівчанки заблокована Тож, аби відновити доступ до неї, необхідно поміняти пін-код. В результаті розмови довірлива дама повідомила незнайомці всі коди доступу до своєї кратки. І зрозуміла, що її ошукали, лиш тоді, коли отримала смс-ку про зняття коштів в сумі близько 13800 грн.

Обидві обдурені жінки змушені були шукати допомоги в поліції. Відтак. За обома фактами відкриті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство), в рамках яких встановлюються особи зловмисників та їх місцеперебування.

В поліції говорять: такі злочини можливо, але досить важко розкрити, і одна з причин полягає в тому, що шахраї в момент розмови зі своїми жертвами можуть знаходитись в будь-якій точці нашої держави. До того ж, навіть знаючи про ці схеми, громадяни через різні психологічні фактори втрачають пильність та обережність, і довіряють незнайомому співбесіднику, намагаючись або вирятувати рідну людину з біди, або без зайвого клопоту по телефону вирішити фінансові питання з банками. І в обох випадках люди забувають про одне – ані працівники поліції, ані банківські співробітники не телефонують громадянам з подібними пропозиціями. Так діють тільки шахраї. В тому разі, коли вам надійшов подібний дзвінок, і ким би телефонуючий не назвався, вам слід негайно перервати розмову і покласти слухавку. Якщо мова йшла про відкуп від кримінальної відповідальності – зателефонуйте самому родичу або на спецлінію «102» і розкажіть по попередній дзвінок. Якщо пропонували вирішити якісь питання в банківській сфері, будь то відновлення коду доступу до картки, збільшення кредитного ліміту чи навіть упередження несанкціонованих операцій – вам слід негайно зв’язатися з колл-центром банку і дізнатися всю потрібну інформацію у спеціаліста, або ж з паспортом підійти до найближчого відділення банку, і уточнити інформацію на місці.

Тож будьте обачними, і памʼятайте: зайва довіра – це зайві, і досить великі, фінансові, а іноді й моральні та психологічні, втрати.
 
39
Комментариев
0
Просмотров
1761
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.