Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

В Сумах відкривається Творча Лабораторія "КіноТеатр"

ВС 11 сентября 2020 в 15:21
В м. Суми навчатимуть писати сценарії та знімати кіно, грати у виставах та створювати відеоролики для соціальних мереж
На початку жовтня 2020 р. в м. Суми відкривається Творча Лабораторія "КіноТеатр". Але це не нова театральна студія, не продюсерський центр, не місце зустрічі для переглядів фільмів. Все значно цікавіше: "КіноТеатр" - це навчально-освітній проект для майбутніх сценаристів, режисерів, операторів, акторів та інших кіно- та театральних професій. Але чому "Творча Лабораторія"? З цим та іншими питаннями ми звернулися до головного викладача проекту, режисера Олександра БАБУРОВА.


ЖУРНАЛІСТ: Звідки прийшла така гарна ідея?

Олександр БАБУРОВ: Ідея лежала на поверхні. В цьому році в інституті Карпенко-Карого – справжній бум абітурієнтів. Всі хочуть навчатися, щоб потім професійно працювати в театрі або кіно. І це не дивно – останні роки кіновиробництво в Україні набрало потужних обертів, бо держава, нарешті, почала виділяти більш-менш нормальні кошти. Відповідно, різко зріс запит на спеціалістів, які не були задіяні тут майже 30 років. Але тепер усе змінилося, і наша молодь нарешті може здійснювати свої мрії.

Ж: Чому ви хочете навчати?

О. Бабуров: Створення театральної вистави чи фільму – це праця багатьох людей різних професій. Наприклад, у Київському Національному театрі ім. Франка близько 600 працівників. Із них тільки 200 - творчих. Актори, режисери, звукорежисери, оператори та монтажери, сценографи, художники по костюмам та кравці, музиканти, робітники сцени, всілякі помічники… Театр та кіно – це дійсно справжнє виробництво! І всі, як правило, отримують відповідну освіту. Бувають виключення, коли, навіть, шедевральні актори та режисери такої не мали. Так ось! Наш курс спрямований на те, щоб навчити людей азам кіно та театру. Тобто, КІНОТЕАТРУ! За досить недовгий час вони оволодіють азами сценарного мистецтва, режисури, акторської майстерності, звуко- та відеомонтажу.

Ж: З якого віку можна займатися в ТЛ "КіноТеатр"?

О. Бабуров: З 14-ти років. Але, якщо людина дуже хоче, то можна й трохи раніше. Верхньої вікової планки немає.

Ж: Хто, окрім вас, викладатиме в "КіноТеатрі"?

О. Бабуров: Письменник і сценарист Євген ПОЛОЖІЙ навчатиме написанню сценаріїв; більшість інших предметів, як от основи операторської майстерності, робота продюсера фільму, будуть проводитись як майстер-класи, до викладання яких запрошені відомі в Україні спеціалісти. Якщо обставини складуться позитивно, то "кінотеатровці" матимуть можливість навіть побувати на зйомках справжнього короткометражного фільму, який невдовзі планують знімати у Сумах наші колеги.

Ж: На який результат можуть очікувати учасники "КіноТеатру"?

О. Бабуров: Результатом стануть власноруч створені звукові- та відео-роліки, а ще – спроба зіграти у драматичній міні-виставі. Якщо навчання піде гарно – замахнемося на створення власного документального фільму. Це і є кінцева мета насправді… А потім, по закінченню, вже хай самі вирішують, ким їм стати: Бенюками чи сестрами Сумськими, Богомазовим (це режисер такий український театральний) чи Кірою Муратовою. Головне – стати самими собою. Тільки обов`язково талановитими та затребуваними! Спробуємо відкрити своє покликання у всіх, хто прийде на наш курс. Я спробую навчити мислити творчо. Або розвинути вже надане з народження таке мислення.

Ж: Де і коли плануєте почати зайняття?

О. Бабуров: Протягом вересня проводимо набір груп. 30 вересня плануємо провести презентацію курсу. Якщо все пройде гаразд, то вже з 7 жовтня розпочнемо зайняття. Всього курс укладатиметься в 36 зайнять, раз на тиждень. Протягом наших занять ми будемо використовувати мультимедіа, вивчати програми відео-монтажу, звуко-монтажу, написання сценаріїв; аналізувати та розбирати відомі фільми. Це буде дуже цікава пригода у неймовірний світ кіномистецтва!

Зайняття проводитимуться на базі освітнього центру New Learning, добре відомому у нашому місті завдяки курсам з вивчення іноземних мов від Станіслава Дугіна.

Адреса освітнього центру New Learning: м.Суми, вул. Супруна 11 (офіс-центр, 1-й поверх)
Контактний телефон: 050 653-63-77


Довідка


Олександр Бабуров – театральний режисер, володар Гран-Прі та переможець міжнародних та всеукраїнських теле- радіоконкурсів. Лауреат всеукраїнської премії ім. І. Франка.

Євген Положій – письменник (романи "Потяг", "Іловайськ" та інші) та сценарист, автор сценаріїв до документального фільму "Родинна справа" (2019) та художнього фільму "Кордон" (у виробництві).

45
Комментариев
0
Просмотров
6378
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.