Восьма порада діда Гната: як оформити пенсію за наявності повного трудового стажу

ВС 20 января 2023 в 16:40
Нещодавно сумський дід Гнат став пенсіонером. Він вирішив поділитись своїм особистим досвідом, як він оформлював пенсію.

Треба сказати, що дід Гнат має повний трудовий стаж, який вписується у встановлені чинним законом про пенсію тимчасові рамки – 30-35 років. За наявності цього стажу держава виплачує пенсіонеру повноцінну пенсію (хоча термін "повноцінна", на думку діда Гната, є відносним). Проте трапляються й інші випадки, коли люди йдуть на пенсію за наявності значно меншого трудового стажу, наприклад, 20-25 років. Ці випадки потребують окремого розгляду.

Отже, що зробив дід Гнат, щоб оформити собі пенсію?

Є два варіанта:

1. Пройти процедуру оформлення пенсії в Інтернеті;
2. Завітати до "фізичного" офісу Пенсійного фонду, або, як він правильно називається, відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ в Сумській області.

Дід Гнат вибрав другий варіант. Одна з вагомих причин – вимикання електрики, що веде за собою та вимикання інтернету.

Найближчий відділ обслуговування громадян Пенсійного фонду знаходиться недалеко від будинку, де мешкає дід Гнат, – на вулиці Шкільна, 17. Перш ніж вирушити туди, дід зателефонував до відділу та з'ясував, які документи необхідно взяти із собою. Це:

  • Паспорт громадянина України;
  • Індивідуальний податковий номер;
  • Трудову книжку;
  • Військовий білет (якщо майбутній пенсіонер чоловік).

До відділу обслуговування Пенсійного фонду, що має номер "1", йти виявилося справді недалеко - пішки шлях зайняв менше 20 хвилин. Діду Гнатові сподобалася організація роботи в офісі Пенсійного фонду: світло, просторо, організовано. Діда Гната прийняв молодий співробітник, вивчив та відсканував документи, заніс інформацію до комп'ютера.

Потім дід у тому самому офісі відкрив пенсійний рахунок та оформив електронний ключ у представника одного з українських банків. Далі співробітник відділу обслуговування видав діду Гнату код його заяви до Пенсійного фонду на отримання пенсії. Приблизно через 10 днів діду необхідно було зареєструватись на сайті Пенсійного фонду portal.pfu.gov.ua. Під час реєстрації потрібно вказати в онлайн-формі код заяви.

Ще один важливий момент, на який вказав дідові працівник відділу обслуговування. У пенсіонера є можливість збільшити розмір пенсії, яка спочатку буде нарахована згідно з його трудовим стажем, якщо пенсіонер збере довідки про зарплату в установах, в яких він пропрацював до 2005 року і ці місця роботи зазначені у трудовій книжці. Інформація у довідках про зарплату може стати умовою підвищення пенсії.

Як дід Гнат збирав ці довідки про зарплату – це окрема історія, яка потребує терпіння та часу (дід досі їх не отримав).

Але на сайті Пенсійного фонду дід Ігнат зумів зареєструватися, щоправда, з третьої чи п'ятої спроби через збій поштового сервера (дід так і не зрозумів, що це означає, можливо, проблема була обумовлена вимкненням електрики). Після реєстрації дід зайшов до свого електронного кабінету і, крім іншого, з'ясував, якою буде пенсія.

А день тому дідові Гнату прийшов перший пенсійний "транш".

Якщо у вас виникнуть питання щодо оформлення пенсії – задавайте їх дідові Гнату у коментарях до цієї статті.

44
Комментариев
0
Просмотров
1211
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.