Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

П'ятнадцята порада діда Гната: як легше перенести зиму

ВС 07 февраля 2023 в 18:30
Запитайте у сумського діда Гната, як 11 місяців жити без дружини? На початку березня 2022 року, у перші дні російської агресії, баба діда Гната, схопивши в оберемок дочку та онучок, поїхала із Сум у безпечніше місце. Залишився дід Ігнат віч-на-віч із домашнім господарством. А воно для нього, як космос для космонавта, - таке ж непізнане та незрозуміле. Спочатку дід Гнат прийшов у розпач! Але з кожним днем помалу він став звикати і освоюватися. А згодом дід Гнат накопичив скромний, але, головне, власний досвід ведення домашнього побуту. А потім вирішив ділитися своїми знаннями із читачами сайту "Всі Суми".

Як позбавити вікна від конденсату


Відомо, що при настанні холодів через різницю температур повітря зовні і в будинку на шибках осідає конденсат - краплі вологи, яка міститься в теплому повітрі. Вологу потрібно регулярно витирати ганчіркою, адже вогкість у будинку ні до чого доброго не приведе.

Але дід Гнат, щедрий на вигадки, вчинив інакше – поставив на підвіконня тарілку з кухонною сіллю. Нехитрий абсорбент старанно вбирає в себе вологу, і вікна залишаються сухими.

Як зробити взуття непромокальним


Дід Гнат зібрав п'ять рецептів, як захистити взуття від промокання. Для цього його потрібно натерти/намазати одним із наступних матеріалів або сумішшю речовин:

  • Вазеліном (замість нього дід використовував онучкін дитячий крем, до складу якого входить вазелін);
  • Гарячим парафіном або сумішшю воску з кількома елементами (наприклад, з риб'ячим жиром, скипидаром та гліцерином). Нагадаємо, як відрізнити парафінову свічку від воскової. Парафінова свічка тверда і при спробі її розрізати кришиться. Воскова свічка м'яка, як пластилін. Перед нанесенням водовідштовхувальної суміші взуття рекомендується нагріти феном;
  • Суміш касторової олії з будь-яким тваринним жиром.

Як зігрітися в холодну погоду


Взуття до прогулянки готове. Термос із гарячим чаєм теж. Дід Гнат зібрався погуляти у міському парку. Рух це життя! Особливо коли вам за 60. Але є єдина проблема – це мороз у 10 градусів. Але діда Гната стужа та холод не зупинять. Адже дід знає кілька простих способів, як зігрітись взимку на вулиці.

  • Робити фізичні вправи – розмахувати руками, як млин чи лижник, стрибати, присідати, робити невеликі пробіжки парковими доріжками;
  • Танцювати. А що? Нехай перехожі дивляться та заздрять. Дід Гнат із молодості любить танцювати. Нещодавно він підписався на музичний канал у Телеграмі. Називається Parfin muzyka. Тепер регулярно слухає його та танцює під деякі пісні. І вам радить!

Читайте поради діда Гната: з ним не лише тепліше, а й веселіше.


18
Комментариев
0
Просмотров
1072
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.