Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Виставка живопису Михайла Юденкова відкрилася у Сумах

Анастасія Літвіненко 02 мая 2019 в 16:00
23  квітня у Агенції промоції «Суми» відбулося відкриття виставки живопису талановитого художника, майстра пейзажу Михайла Юденкова.  Вона приурочена до світлого дня Великодня. Головна мета робіт – виразити  свої почуття та донести їх до людей.  Побачене автором стає сюжетом для його картин. На цій виставці він представив свої роботи, написані за останні два роки, а також картини, створені у більш ранній період творчості. Михайло Юденков  позиціонує себе, як художника з неформальним поглядом на мистецтво. Його вважають «послідовником Поля Сезанна». У цій  експозиції можна побачити міський пейзаж, старовинні вулички. Церкви на полотнах автора впізнаванні, проте набувають дещо незвичайного вигляду. Кольори робіт яскраві та спокійні, теплі та  холодні одночасно.Так, у своїх картинах художник передає неймовірної краси різноманітні пейзажі, створені у авторському стилі. Зокрема, на них можна побачити мальовничий вид з пагорба, який відкриває дзеркальну гладь річки.  При цьому художник майстерно промальовує кожну деталь, а кольори його робіт сприяють повному зануренню глядача у їх тему і відволікають від буденності. Дивлячись на них виникає бажання помандрувати мальовничими пагорбами, які зображенні на картині «Вид з пагорба» (2015), побачити неймовірної краси захід сонця, яке зникає за обрієм, даруючи  свої дивовижні відтінки  деревам та схилам холмів у композиції «Захід сонця (між небом і землею)» (2019). Милує око відвідувачів і цілий цикл міських пейзажів і краєвидів,  які художник передає у затишності і ошатності старих двориків Сум. На виставці також представлені картини, на яких зображено церкви і храми у краєвидах міст, у різні пори року. Їх можна побачити у композиціях «Покровська церква» (Поділ,Київ, 2012) та інших. Головні складові усіх робіт автора автентичність та духовність. Вони цікаві та зрозумілі, чіткі, гармонійні, глибині, закликають  глядача до роздумів.  В них кожен може побачити своє, знайоме. Всі роботи мають сенс, їх можна споглядати годинами. Загалом на виставці представлено 29 картин, розміщених у підвісних підрамниках, середніх та мініатюрних розмірів, з монограмою  автора.   

Відкриття виставки пройшло у творчій, теплій атмосфері та зібрало друзів, поціновувачів творчості і колег художника. Приємним сюрпризом стало те, що в ході неї відбулася мистецька лекція Михайла Юденкова. Виставка триватиме до 12 травня включно. Вхід вільний.Досьє  
Михайло Юденков народився у 1950 році на Брянщині. У 1969 році закінчив Трубчевський політехнічний технікум. Навчався в народній ізостудії  Бориса Данченка та Московському заочному університеті мистецтв. Двічі (у 2010 та 2012 роках) був нагороджений грамотою Міністерства культури України «за вагомий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність». З 1975 року приймає участь в міських, всеукраїнських і міжнародних виставках та пленерах. Має дванадцять персональних виставок.

Михайло Юденков, художник:
«Моя виставка присвячена насамперед Великодню. У цій експозиції також представлені пори року і пейзажі, які несуть радість світу. У мене дуже багато улюблених художників. Зокрема, я хочу навести слова Леонардо да Вінчі про те, що пейзаж - це поезія, яку бачиш, це поезія, яку відчуваєш, як вона народжується. Якщо я малюю осінь, то обираю теплі кольори, весну більш холодні, а зиму ще холодніше, тобто головне створити колорит, який відповідає тій чи іншій порі року. Мої роботи представлені у стилі сюрреалізм, головними їх рисами є правдивість і реальність. Написані картини маслом на полотні. На цій виставці представлені більшість робіт, створених за останніх два роки та декілька більш раннього періоду творчості. Деякі з них я малюю по етюдам, а деякі безпосередньо з натури. Взагалі пейзажі я пишу з дитинства, у авторській техніці, яку створив сам. Сказати, що якась окрема картина є моєю улюбленою не можу, оскільки вони всі для мене, як діти. Щодо моїх персональних виставок, то хочу зазначити, що це вже четвертий мій вернісаж, який відбувається у Сумській міській галереї, провести який мене люб’язно запросив її куратор Дмитро. А ще свої експозиції я представляв у академічній галереї, у Сумському художньому музеї та Конгрес - центрі СумДУ, а також приймав участь у всеукраїнських і міжнародних виставках та пленерах, які проходили у інших містах. Моя виставка буде цікава людям, які люблять природу і життя».

37
Комментариев
0
Просмотров
3071
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.