Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Виставка колись опальної художниці відкрилася у Сумах

Анастасія Літвіненко 27 июня 2019 в 16:15
У Сумах відбулося відкриття виставки Ірини Гаршиної «Шкідливі та   корисні звички»

25 червня у Агенції промоції «Суми» відбулося відкриття виставки нестандартної, екстравагантної, талановитої художниці Ірини Гаршиної під  яскравою назвою «Шкідливі та корисні звички».  У трьох залах галереї представлено біля 100 робіт, створених авторкою на протязі цього та минулих років. Картини написані в техніці акрил, в стилі спонтанного реалізму та розміщені у  підвісних підрамниках.Роботи відображають різну тематику та мають монограму автора. Кожна з них має сенс, цікава та зрозуміла, дарує приємні емоції та гарний настрій і дає можливість відволіктися та поринути в самобутній  і загадковий світ художниці.«Тема життя, творчості, яскравих особистостей в усі часи – ось зміст робіт, навіть якщо на них зображені просто квіти; а вже  квітів у мене  дуже, дуже багато! Можна навіть сказати , що все  цвіте і пахне!! Мої персонажі витанцьовують канкан, намагаються худнути, стрибаючи через скакалку, або танцюють, але вже в післявоєнні радянські часи. Тут портрет моїх зовсім юних батьків і автопортрет  їх  доньки, «королеви» , котра коронувала себе сама і вибрала собі в друзі Монтеня, Шопенгауера та Толстого…», - говорить авторка.  

Загалом експозиція вражає яркими та  різнобарвними натюрмортами, буянням  квітів, а також кольорів, які посилюють зміст картин  та досконало передають характерні риси епох і видатних особистостей, змальованих художницею. Крім того, на виставці відвідувачі можуть побачити цілу низку шаржів, продиктованих самим життям та живі, комічні ситуації, свідком яких була сама художниця.  Цьому присвячена ціла низка її картин: «Схудну,  влізу в рожеву сукню», «Вася, а до Парижу далеко?», «Дитинка, подивися на мене!». У своїх картинах  художниця веде діалог зі своїм глядачем на теми, які близькі насамперед жінці. Про це її картини: «Краса  вимагає жертв!», «Придурок, ти не знайдеш краще» та інші. Теплотою почуттів сповненні її картини, присвяченні батькам та бабусі. Це – ностальгія  за дитинством і його  безтурботністю, яка близька кожному. Світлими спогадами сповненні і картини,  які передають епоху, в якій зростала авторка та  інтер’єри  тих часів. А ще досить цікавим є погляд художниці, мовби з середини, на життя відомих, улюблених нею особистостей минулих епох. Зокрема він представлений у картині «Анна читає Чехову маловідомі факти його біографії  (Суми, музей Чехова), яка являє собою  діалог письменника зі своїм персонажем з оповідання «Анна на шиї», а також роботі «Толстой пише заповіт», у якій  на задньому плані, мовби за кадром, художниця намалювала себе, зазначаючи про свій власний погляд на життєву ситуацію, в якій представила улюбленого письменника. Крім того, в експозиції глядач може побачити цілу низку автопортретів художниці, які  відображають її глибокий внутрішній світ. Привертають увагу і її філософські картини, які розкривають особистий погляд авторки на ті пріоритети, які в теперішній час захопили світ.  Зокрема,  цю тематику майстерно передає робота «Бізнес і нічого особистого» та інші. Як противага сумнівним цінностям на виставці представлений ряд картин на Пасхальну тематику, які передають світлі почуття художниці до самого визначного і важливого для  кожної людини свята. Невід»ємною  складовою експозиції є і неймовірні малюнки та листівки, які є своєрідною візитівкою Ірини Гаршиної, на яких вона змалювала різних людей, важливі життєві теми та інше.Загалом відкриття виставки пройшло в творчій атмосфері та зібрало друзів, колег та поціновувачів творчості художниці, які прийшли привітати її з відкриттям виставки. Серед них – фотохудожники Наталя Говорухіна і Володимир Семерня, краєзнавець Олександр Кисельов та інші.

Це третя виставка художниці у цьому році. Вона триватиме до 14 липня, вхід вільний. А ще приємним сюрпризом  стало те, що 27 червня о 17 годині у рамках циклу лекцій «Про мистецтво» в приміщенні Сумської міської галереї відбудеться творча зустріч з художницею.Довідка: Ірина Гаршина – представниця альтеративного мистецтва. За спеціальністю – викладач  сольфеджіо та музичної літератури. Крім того, вона є автором костюмів до театральних вистав, альбомів графіки, авторських ляльок. Зробила багато персональних виставок в Сумах, Києві,  Львові, а також за кордоном – Словенія, Німеччина. 

 
38
Комментариев
0
Просмотров
12229
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.