Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах виступив найстарший творчий колектив України

ВС 12 октября 2018 в 12:21
7 жовтня на сцені Сумського театру для дітей та юнацтва виступала Національна капела бандуристів України ім. Г.Майбороди. Лейтмотивом концерту найстаршого творчого колективу України можуть бути незабутні слова: «Наша дума, наша пісня – не вмре, не поляже». Нині чоловіча капела проводить святковий гастрольний тур, присвячений 100-річчю від дня створення. Саме в рамках ювілейного циклу концертів прославлений колектив й прибув до нашого міста та має на меті протягом осені 2018 року відвідати всі обласні та найбільші районні центри України. Тур відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Міністерства культури України.

Розпочався концерт з виконання шевченківського твору «Реве та стогне Дніпр широкий». Мелодія пісні звучала надзвичайно проникливо, тихо, майже піано і в тож час з величезним внутрішнім поривом і силою. З перших звуків публіка затамувала подих й мимоволі піднялася з крісел. Так стоячи та підспівуючи присутні прослухала усю пісню. Такий заспів, ніби потужний внутрішній камертон дав розуміння, що на сцені колектив, котрий має найвищий рівень виконавської майстерності та справжній козацький дух.Й дійсно програма концерту – це палітра, що представляє патріотичні пісні різної історичної доби: від старовинних балад, дум, – до сучасних творів, що оспівують героїв Небесної сотні.

У ході творчого вечора художній керівник, головний диригент Національної заслуженої капели бандуристів ім. Г.Майбороди Юрій КУРАЧ артистично, як досвідчений хормейстер презентував колектив, котрий має свою неповторну творчу особливість – усі артисти співають і одночасно грають на бандурах. Філігранна відшліфованність кожного номера, повчальний, драматичний, іноді задумливо-сумний характер творів поєднаний з іскрометним гумором, елементами сучасного веселого шоу, козацького характерництва – не можуть не вражати, не заворожувати глядачів.

Приємно відзначити, що у складі прославленого колективу спывають троє наших земляків, які є випускниками Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. Бортнянського – Олексій САВЧУК, Іван РЕВА, Роман ПОХОДНЯ. Того незабутнього вечора глядачі з особливим піднесенням рукоплескали виступам наших земляків-сумчан.
У фіналі концерту слово взяв голова Сумського осередку товариства «Просвіта» Олексій Шевченко. Він щиро привітав колектив зы100-річним ювілеєм та подякував за його величезний вклад у ствердження ключових цінностей українського народу – волелюбність, мужність, патріотизм та боротьбу за свободу і незалежність.

0
Комментариев
0
Просмотров
1655
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.