Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відкрилася виставка Віктора Михайличенко «Музика барв рідної землі»

Анастасія Літвіненко 09 апреля 2019 в 16:00
3 квітня у Сумському художньому музеї імені Н. Онацького відкрилася виставка «Музика барв рідної землі» талановитого художника, члена Національної спілки  художників України Віктора Михайличенко. Вона присвячена до 70 річчя митця. В експозиції представлено понад півсотні акварельних робіт, у жанрі пейзажу і натюрморту, написаних за останні роки. Картини розміщені у підвісних підрамниках та мають екслібрис автора. Кожна картина гармонійна, зрозуміла, чітка, наповнена яскравими барвами  та  передає любов художника до оточуючого світу, а надихає автора на створення картин звичайне буденне життя. Споглядаючи на них, немовби подорожуєш разом з автором. зображеними стежками та споглядаєш незвичайні краєвиди: дивовижно відтворений беріг річки, містки, квіти. Представлені на виставці картини  вражають і чарують своєю неймовірною красою. Вони, як еліксир заряджають кожного  позитивною енергетикою і гарним настроєм. Художник запрошує відвідувачів помандрувати мальовничими куточками України і мовби у казці «Дванадцять місяців»  опинитися відразу у різних порах року та відчути чарівність і неповторність кожної. При цьому дуже велике значення у свої роботах автор приділяє кожній деталі.Так, його картини «Хризантеми» і «Кактус зацвів» виглядають так природно, що до них хочеться доторкнутися. Милують око і його пейзажі, багато з яких він присвятив річці Псел, майстерно змалювавши її у різні пори року у роботі «Річка взимку» та інших. При цьому автор освічується в коханні  і іншим живописним куточкам та річкам Сейму і Десні, передаючи  у кожній своїй картині власні почуття, які створюють у відвідувачів відчуття присутності у мальовничих краєвидах лісів, галявин, березі річок  і навіть на березі моря на світанку. Ці теми він розкриває у картинах «Світанок на Азові», «Осінні березки» та інших. Слід наголосити, що неймовірною красою вражають навіть яскраво – рожеві  будяки, які художник зобразив у роботі «Ранок на лузі. Будяки». До того ж він майстерно передає і різні  природні явища:  шторм  на  морі, цвітіння квітів, розбиту сільську дорогу на весні.   Загалом  дані  роботи вражають тим, що їх  хочеться постійно переглядати та милуватися ними, знову і знову наповнюючи свою душу  світлим відчуттям радості.

Приємною новиною стало нагородження художника почесною грамотою Міністерства культури України за  вагомий особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтву, багаторічну, сумлінну працю і професіоналізм та квітами, які вручила начальник управління культури Сумської ОДА Олена Мельник. Захід супроводжувався яскравими музичними творами, які  виконали на скрипці, фортепіано і саксофоні викладачі та студенти Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського.  Привітати  художника завітали також його друзі і колеги по цеху Іван Гопаченко, голова Сумської обласної організації Національної спілки художників України та Олександр Чередниченко, заслужений художник України, які поділилися своїми враженнями від перегляду  робіт  художника, а також один з його товаришів прочитав ювілярові власні поетичні строки.

Наприкінці презентації організатори анонсували про проведення у Путивлі (з 9 по 25 квітня) пленеру: «Сумська весна», а також 13 квітня майстер-класу Віктора Михайличенка з акварелі та круглого столу за його участі, про дату якого буде повідомлено додатково. Відкриття відбулося у душевній, сповненій тепла атмосфері та зібрала повну залу поціновувачів творчості художника. Цю виставку можна оглянути протягом місяця.Досьє 
Михайличенко Віктор Костянтинович, лауреат державної премії Узбекистану ім. Хамзи. Народився 20 червня 1949 року в місті Чирчику Ташкенської області (Узбекистан). У 1968 році закінчив живописне відділення Ташкентського республіканського художнього училища ім. Бенькова П.П. і у 1974 році Ташкентський театрально – художній інститут ім. О.М. Островського, відділення театрального живопису, спеціальність – художник театру. Працює в галузі сценографії, акварельного і станкового живопису. член спілки художників СРСР з 1980 року, з 1993 року є членом Національної спілки художників України  та живе в Україні в місті Суми.   Учасник обласних, республіканських, всесоюзних і зарубіжних виставок. Персональні виставки м. Фергана (1990 р). ;  м. Суми ( 1997, 1999, 2004, 2009, 2014 роки) ,м. Київ (2000, 2004 -2013 роки)  м. Санкт – Петербург (2013р.). Твори знаходяться в дирекції художніх виставок Міністерства культури Узбекистану, Ферганському художньому музеї, Сумському художньому музеї імені Н.Онацького, а також у приватних колекціях і галереях  України, Росії, Німеччини, Англії, Ірландії, Ізраїлю, Болгарії, Литви, Італії, Франції, США, Польщі, Швейцарії.
   
Віктор Міхайліченко, художник:
«Ця виставка ювілейна, оскільки присвячена 70-річчю, яке я буду відзначати. ЇЇ назву придумали працівники художнього музею імені Н.Онацького, переглянувши мої роботи. В експозиції загалом представлені пейзажі у акварельній техніці, створені, у більшості, за останні два роки. Всі мої картини, як діти, тому я не можу назвати якусь одну з них своєю улюбленою. Моя творчість розпочалася з дитинства, а надихає на створення робіт природа. Моїм улюбленим художником є Михайло Врубель. У планах на майбутнє працювати і ще раз працювати. Сподіваюсь, що ця виставка зацікавить різну аудиторію».

0
Комментариев
0
Просмотров
1527
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.