Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відбулося відкриття виставки під назвою «4 сезони»

Анастасія Літвіненко 08 апреля 2019 в 15:59
3 квітня у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулося відкриття виставки під назвою «4 сезони» від п’яти фотохудожників.  Серед них: Сергій Чепульський, Світлана Новак, Валерій Дядюра, Дмитро Зубченко, Олександр Миколенко. Загалом на вернісажі представлено 30 різнопланових фотографій. Кожна робота яскрава і індивідуальна, дивовижна і зрозуміла, захоплююча і вражаюча.  Фотографії середніх розмірів, розміщені в підвісних фотопідрамниках.  Основною темою виставки є кохання, яке відтворюють весільні світлини. На них зображені молодята, яких об’єктив фотомитця спіймав у найщасливіші моменти їх життя.Так, на світлині Дмитра Зубченка можна побачити яскраво вбраних наречених на фоні осіннього лісу, а незвичайним на цьому фото є вірний чотирилапий друг  – собака, який  розділяє їх радість. Валерій Дядюра на одній із своїх робіт передає замрійливого, усміхненого, святково вдягненого юнака у найщасливішу мить його життя, а на іншій обличчя молодят, які постають на фоні світанку, що символізує народження нової сім'ї. Слід наголосити, що на багатьох із світлин, представлених в експозиції наречені зображені в оточенні яскравих барв природи, які відтворюють свіжість і справжність почуттів в гармонії з навколишнім світом. Цьому присвятили свої роботи Дмитро Зубченко, Олександр Миколенко, Сергій Чепульський і Валерій Дядюра. Цікавим є також фото Дмитра Зубченка; на ньому він закарбував молодят під яскравою жовтогарячою  парасолькою, на яку падають краплини дощу, що не заважає їхньому щастю. Незвичним є і його робота, на якій він зобразив  молоду наречену в білосніжному вбрані на березі річки, що символізує плинність життя. А фотографія, на який молодята зображенні у осінньому парку на фоні багряного, падаючого листя, відкривши обійми на зустріч один одному, символізує щирість їх почуттів, радість від спілкування і готовність ділитися своїм щастям з оточуючим світом. Роботи Світлани Новак  дивують  яскравістю барв та емоцій. Так, на одній з її фотографій постає дівчина, яка біжить по полю з квітучих  маків  у вогняно-червоній  сукні, що викликає асоціацію з героїнею фільму «Табір уходе в небо» циганкою Радою. На іншій - об’єктив  фотохудожниці  закарбував молоду жінку  в  східному вбрані на фоні пустелі, яка вдивляючись вдалечінь чекає свого нареченого.

Цікавими  були й історії, які їм запам’яталися при створені весільних фото. Так, Валерій Дядюра розповів, що одна із молодих пар і досі зберігає у своєму сімейному архіві світлину, яку вони називають найкращою. На ній вони зображені у весільних вбраннях на гойдалках. При цьому фотохудожник відмітив, що цю роботу можна назвати еротичною, оскільки на ній можна розгледіти принади нареченої. Крім того, він і Світлана Новак відмітили, що дуже часто після зйомок весілля вони стають сімейними фотографами і знімають всі щасливі моменти життя подружжя: від народження та хрещення і до укладення шлюбу їх дітьми. Дмитро Зубченко відмітив, що йому дуже подобається створювати світлини, для яких молодята  обирають незвичайні локації. Одна з таких його робіт представлено на даній виставці. А Сергій Чепульський розповів про те, що одного разу знімав пару, яка захотіла, щоб на їх весільних фото був присутній улюблений кіт. Проте,  він завдав молодятам багато клопоту, подряпавши обличчя старшому свідку нареченого і лише згодом його вдалося заспокоїти і зробити вдалі світлини.Ця виставка - щорічна, влаштовують її, починаючи з 2008 року. Відкриття вернісажу пройшло в теплій і піднесеній атмосфері та зібрало поціновувачів творчості фотомитців. Вона триватиме до середини травня, а  потім її змінить виставка дитячої фотостудії «Ми», учасниками якої є діти від 7 до 10 років. Вхід на цей вернісаж вільний.
   
Валерій  Дядюра, фотохудожник:
«На даній виставці я представив 5 своїх робіт, створених за останній час, з них два портрети – наречений і наречена. Це всі постановочні світлини, оскільки зроблені на весільних фотосесіях. Для них не потрібно якогось конкретного стилю. Створюючи їх ти повинен показати кохання, як фотограф – майстер, оскільки це найважливіший для молодят день. Загалом кохання – це поєднання романтичних і життєвих відносин, які мають глибокий зміст. Свої роботи на виставках я представляю не вперше, оскільки маю великий стаж і займаюся цим з дитинства. Творча фотографія – це взагалі сенс мого життя, я і заробляю, і живу нею. На моєму весіллі також була зйомка, яку я попросив зробити мого товариша, з яким ми разом навчалися у школі   на фотографа. Так сталося, що він потім залишив цим займатися. Проте, на згадку у мене залишилося чимало чорно-білих весільних фото, а головна їх частина  була відзнята на кольорову плівку.

В теперішній час багато фотохудожників, але когось одного улюбленого я виділити не можу, є досить професійні колеги, світлини яких надихають мене на творчість. У планах на майбутнє працювати, цікавитися, нести людям радість своїми фотороботами і отримувати від цього задоволення. Мої фотографії будуть цікаві аудиторії від 25 років і доросліше».

Світлана Новак, фотохудожник:
«На цій виставці представлені п’ять моїх робіт. Їх тематика різна, не тільки весільна. У такій обмеженій кількості робіт мені хотілося показати різні напрямки. Це і дитячі світлини, і пленер, і безумовно весільне фото. Всі роботи зроблені за останні півроку. Взагалі з кожним днем мені хочеться зростати і удосконалюватися, щоб робити світлини ще краще, ще вигідніше працювати зі світлом, ще глибше заглянути у душу свого фото героя. Я люблю використовувати чисті і глибокі кольори у кадрі, дуже ретельно до цього відношусь, починаючи з підбора локації і закінчуючи одягом. Це все повинно перегукуватися і підсилювати  відчуття у фотографії».

Сергій  Чепульський, фотохудожник: 
«Весільні фотографії – це  суміш репортажної і портретної зйомки, яка обмежена певними часовим відрізками. Плюс до всього вона має свою специфіку – балансування між художністю і технічністю. На даний час весільна фотографія улюблений та основний жанр, у якому я працюю. Кожне весілля унікальне по - своєму, а ще удвічі приємніше знімати закоханих, гарно вбраних людей. Фотографії, представлені на цій виставці зроблені у 2018 році».

Фото: Сергій Чепульський

4
Комментариев
0
Просмотров
2447
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.