Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відбулося відкриття фестивалю «Писанковий всесвіт»

Анастасія Літвіненко 02 мая 2019 в 12:58
24 квітня у Конгрес-центрі СумДУ відбулося відкриття фестивалю «Писанковий всесвіт». Він проходить у рамках міжнародного етнокультурного проекту Folk Ukraine. Колекції писанок представили народні майстри, в основному члени клубу писанкарів, для якого це ювілейна, 25-та великодня виставка. Серед них:  Любов Ярцова,  член клубу Валентина Коздровська, голова клубу Ярослава Мудрова, витинанки Аліна Свирид,   писанка  і витинанка  Наталія Тернова, член клубу  Світлана Огнева,  член клубу  Дарина Гула,  член клубу Тетяна Суркова, член клубу  Світлана Бідна,  витинанки Вікторія Швачунова, член клубу  Анна Кушнір, Дарина Шерстюк.  В дванадцяте виставку   до великодніх свят також презентує дитяча художня школа. На цьому  фестивалі до уваги глядачів представлені різнокольорові витинанки,  фіранки, а також неймовірні, наче з казки пасхальні дерева і цілі писанкові композиції із пасхальних яєць,  прикрашених орнаментом, притаманним Слобожанщині.  

Так, на масштабній витинанці Ярослави Мудрової «Молитва за Україну» зображено жінку у яскравому національному вбранні зі свічкою у руках, яка схилила голову, промовляючи молитовне звернення за рідну країну. Зелений колір витинанки лише підсилює її зміст та символізує  життя.  Янголів,  зображених на яскраво-білому фоні, у своїх роботах представили Ярослава Мудрова і Аліна Свирид. На них вони сурмлять у сурми, сповіщаючи про радісну новину – Воскресіння Христа. Інші  витинанки передають образ жінки-берегині. На них можна також побачити селянські хати, казкових оленів, птахів та інших тварин. А на розкладному стенді розміщена  пасхальна композиція «Слобожанщина писанкова», на якій увазі глядачів представлено українську мазанку, а також  пасхальні яйця у вигляді променів світла у поєднанні з колосками пшениці,  які символізують Україну і нашу родючу землю. Крім того, на цій виставці є роботи, які  мають патріотичний зміст. Так, на одній з них, руками майстрині Аліни Свирид з різнокольорових пасхальних яєць викладено державний герб, а на інших оживають народні композиції, на яких представлено ляльки-мотанки у поєднанні з пасхальними яйцями.   Побачити їх можна у композиції Огневої Світлани «Веснянка» та  роботах інших авторів.  Крім того, на виставці представлені пасхальні квітучі дерева  з різнобарвними  писанками, які мають різний орнамент, а під ними яскравих курчат (пташок). Цю ж тему відтворюють майстри разом з учнями художньої  школи у паперовій композиції «Пасхальне дерево».Загалом на виставці представлено майже 300 писанок.  Всі роботи дарують приємні, теплі та святкові враження, а  розмаїття  кольорів створюють гарний та піднесений настрій. Споглядаючи на писанкові композиції  поринаєш у радісне та душевне свято Великодня. У день відкриття  сюрпризом для кожного відвідувача фестивалю став майстер - клас з писанкарства,  на якому кожен охочий міг створити власними руками свою писанку. У ньому взяли участь учні і викладачі   Сумської  художньої школи, вихованці Палацу для дітей та юнацтва, студенти Сумського педагогічного університету імені А.С.Макаренко. Побачити цей писанковий всесвіт відвідувачі зможуть до 20 травня. Вхід вільний.
До речі, в продовження теми Великодня у центрі Сум на вулиці Соборній розцвів цілий писанковий сад із розміщених на деревах писанок, який буде  радувати око сумчан на протязі Світлої седмиці.

Коздровська Валентина, Заслужений майстер народної творчості, керівник клубу писанкарства:
«Ця виставка тематична, оскільки присвячена темі Великодня, а ще вона ювілейна, оскільки клубу писанкарства у цьому році виповнюється 25 років. На ній у першу чергу представлені писанки і витинанки ядра наших майстрів та учнів дитячої художньої школи, які долучилися до неї. Загалом на виставці розміщено майже 300 робіт 20 авторів. Це творчі роботи, а також є цілі колекції, які представляють наш регіон. Створення писанок потрібно починати з добрим серцем, чистими думками і щирими помислами. Крім того, робота і над писанкою, і над витинанкою розпочинається із задуму, розробки ескізу, підготовчого малюнку, також необхідно, щоб були поєднанні, як великі, так і маленькі елементи основи. При створенні цих композицій використовувались абсолютно всі техніки: багатоколірна воскова писанка, травлена  писанка, вибілена писанки і витинанки. До того ж це народне мистецтво, якому притаманні свої знаки і символи. Зараз за вікнами весна, тому у даній експозиції представлені роботи із зображеннями знаків: сонця, води, дерево життя, зірки, а також сакральні знаки  на примноження  здоров’я, на родючість та рослині і тваринні, які символізують пробудження природи, весни. Витинанки і фіранки створювались на протязі місяця. На виготовлення писанки йшло від  2 годин і до тижня та навіть місяця, в залежності від того, чи це куряче, чи страусине  яйце для неї використовувалось. Ця виставка буде цікава  для дітей, студентів, дорослих і просто для тих, хто любить народне мистецтво.»Аліна Свирид, майстриня:
«На цій виставці я представила 8 експонатів з витинанок, а також писанкові композиції. Складність у виготовленні робіт полягає у їх виконанні, у техніці, у можливості, у малюнку. З початку створюється їх ескіз, потім він переноситься  на натуральну величину.  Кожна з композицій створюється за різний проміжок часу. Все залежить від їх розміру і формату, а також від того, чи є вільний час після роботи. На деякі витинанки пішло 5 днів, на «Берегиню» 7 днів, а зелена, маленька створювалась 12 днів».

0
Комментариев
0
Просмотров
2563
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.