Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відбулася творча зустріч із Світланою Качуровською

Анастасія Літвіненко 03 мая 2019 в 13:59
25 квітня на незалежній медіаплатформі «Вільна», що на вулиці Воскресенській у місті Суми відбулася зустріч з відомою художницею, ілюстратором Світланою Качуровською. Вона розповіла про своє життя і творчість. Зокрема про те, як проілюструвала дитячі книжки письменниці  Анни Коршунової. Серед них: «Казкове місто Суми», «Маленькі історії казкового міста». До речі, до останньої художниця навіть придумала головних героїв: Альтанетту, Цукрика, Пана Щепку та інших. Вони добре відомі кожному сумчанину, оскільки символізують пам’ятки нашого міста. Загалом результатом їх спільної творчості стало 6 виданих  книжок. Цікавим є те, що Світлана Качуровська  є автором «Засинайликів»  і  «Світайликів».

Її «Засинайлики» про казкових героїв, які дарують чарівні сни і допомагають заснути. Ця книга уже вийшла у світ. «Світайлики» у теперішній час готуються до друку. Вони про казкових персонажів, які допомагають діткам прокинутись. До речі, свої книжки  вона також  проілюструвала власними малюнками та розповіла про те, як народжувалися ці  казкові герої. Крім того, вона зазначила, що у її дитинстві не було яскраво проілюстрованих видань, тому, коли вона виросла вирішила це змінити. Ще одним яскравим спогадом її дитинства є казковий сундучок, який зберігався на горищі хати, де вона мешкала, і ті старовинні предмети, що в ньому знаходилися, надихнули її на створення книжок про неймовірних і яскравих  персонажів. Зазначила вона й те, що ці речі перенесла до власної майстерні. Крім того, Світлана поділилася тим, що її «Засинайликів» та інші книжки із задоволенням замовляють люди  з Канади та Америки. До того ж вони є у наших солдат на передовій, а також їх з радістю купували при відвідуванні Сум колеги – письменники з міста Луцька.

Також Світлана Качуровська  розповіла про те, що її цікавить не тільки література, а й музика. Зокрема, вона поділилася тим, що грає на гітарі, а також співає пісні, вірші і музику до яких пише сама. До речі, найближчим часом планується її концерт спільно з сумським бардом Ігорем Добровольським. 

Крім того, на зустрічі художниця продемонструвала подушки-засинайлики, які створені за її власною технологією та картину, на якій зображені ці неймовірні персонажі. Вони на деякий час прикрасили студію медіаплатформи. А ще художниця зазначила, що проводить майстер-класи з живопису, не тільки для дітей, а й для дорослих. Також Світлана поділилася своїми творчими планами. Так, на днях у головних корпусах СумДУ пройде вернісаж її робіт, який триватиме до кінця травня, а 11 червня у Сумській міській галереї відбудеться відкриття її виставки «Світайлики». Потім вона планує показати свої роботи у Києві. А вже зараз  виставку «Засинайлики» можна побачити у ДРЦ "Бітонія" на Заливній, 15 та постійний вернісаж, який діє у Книгарні «Є» на вулиці Соборній у Сумах. До речі, за цією адресою можна придбати книжки Світлани Качуровської і Анни Коршунової.   

Крім того, Світлана наголосили на тому, що потрібно більше часу приділяти дітям і з дитинства прививати їм любов до книжок. Зокрема, її сину, якому 12 років дуже подобається читати, а його улюбленими є вірші Тараса Григоровича Шевченка, які він знає напам’ять і любить цитувати.  До того ж йому дуже подобається майструвати власними руками різні речі.  А ще і син, і чоловік є першими слухачами і глядачами  творів Світлани і завжди її підтримують.

Наприкінці зустрічі художниця закликала кожного залишатися дитиною у душі та згадувати світлі моменти свого дитинства.   Крім того, Світлана зазначила, що вона відкрита до спілкування та готова ділитися з  тим, хто її запросить на  зустріч, історіями  своєї творчості та тим, як досягти  успіху, займаючись улюбленою справою.

39
Комментариев
0
Просмотров
2164
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.