Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відбулася шоу-презентація арт-медіапроекту «Культурний острів»

Анастасія Літвіненко 09 апреля 2019 в 17:00
3 квітня у Сумському театрі для дітей та юнацтва відбулася шоу-презентація  шостого  артмедіапроекту «Культурний острів». Ведучими стали його організатори Лариса Ільченко та Ігор Касьяненко, а їхніми помічниками маленькі янголята Кароліна і Злата. Метою проекту є популяризація творчого ставлення до життя у всіх його проявах. Кожен з лауреатів проекту не  тільки сам є яскравою особистістю на зоряній мапі Сумщини, але ще й усією своєю діяльністю створює навколо себе непересічний культурно-мистецький простір, де панує світла атмосфера добра і прагнення до високих ідеалів. Щороку острів поповнюється сімкою нових жителів, яких обирають шляхом демократичного голосування усі лауреати минулих літ з числа людей, що творять самі і одночасно  вносять істотний вклад у побудову творчого контексту для реалізації інших. Арт-медіапроект культурний острів було засновано в 2013 році «Агенцією Творчих Подій» та медіа порталом АТС.

Так, цього року до острів’ян долучилося ще сім нових мешканців,  кожний з яких став лауреатом у своїй номінації та отримав символічний диплом на право в’їзду на цей острів і користування всіма його ресурсами та квіти від Сумської ОДА. Зокрема, переможницею у номінації «Символ епохи» стала Народна артистка України Олександра Сокол, яка багато років свого життя віддала служінню Мельпомені.  Її колега - Віталій Трикоз, режисер народного драматичного театру КУ РДС (м. Охтирка) отримав диплом у номінації «Народний театр». До речі, він пройшов АТО та свідомо обрав нинішню професію і налаштований на творчу співпрацю зі своїми акторами та глядачами і зростає разом з ними. Лауреатом у номінації «Кастальський ключ» за активну роботу з пропаганди поезії на Сумщині стала поет, Голова Сумської обласної  організації НСПУ, керівник літературної студії «Зажинок» Тамара Герасименко. Вона поділилася з глядачами своїми віршованими рядками, які презентувала з даної сцени. А переможцем у  номінації «Крила надії» стала керівник міжнародного благодійного фонду з такою ж назвою, волонтер Валерія Рошкован (м. Конотоп) за низку благодійних акцій та мистецьких подій.  Нагородження ще однієї творчої особистості – Ольги  Козаченко у номінації «Стійкий олов’яний солдатик»  супроводжував виступ її бард-бенд  «Undersun» та яскраве і душевне виконання нею і Сергієм Малюком пісні, присвяченої людським відносинам та світлому, але іноді не розділеному почуттю коханню. Переможниця у номінації «Сердце хору» Галина Паненко порадувала глядачів яскравим і неповторним виконанням старшою групою зразкового  вокально-хорового колективу «Мозаїка» КУ Сумський Палац для дітей та юнацтва, керівником якого вона є, пісень, одна з яких «Колокольчик» на слова Ігоря Касьяненко.  До речі назва цієї номінації є досить символічною, оскільки  керівник хору є його серцем.  Поки воно працює – хор  звучить. Цього вечора поздоровлення у номінації  «Через терни – до зірок!» також приймала яскрава, творча особистість, якою по праву може пишатися Сумщина – художник Ірина Гаршина за серію виставок у 2018 році в Україні, Словенії та  Німеччині.

При цьому слід наголосити, що кожне нагородження супроводжував яскравий феєрверк,  який  спалахував на екрані сцени поряд з фотографіями номінантів та не стихали гучні аплодисменти. До того ж приємним сюрпризом для глядачів стало неймовірне вокально – танцювальне дійство,  яке захопило у полон всіх присутніх у залі. Під час нього гурт «Декаданс» проспівав зворушливу і чуттєву композицію. Переможниця минулих років у номінації «Природа не відпочиває» Анастасія Коноз виконала зворушливу пісню про патріотизм, будні наших бійців, важкість їх втрати,  музику до якої написав її батько Олег Коноз. Народна  дизайн-студія «ARTelь  moda» під керівництвом переможниці у номінації «Дзеркало фантазії» Лариси Ванеевої  представила увазі глядачів яскраве і неповторне театралізовано-костюмоване дефіле під назвою «Гетьманщина», а хореографічний колектив  у святковому  національному вбранні виконав танець, яким закликав весну. В цілому на вечорі прозвучало ще багато пісень, як веселих і запальних, так і класичних партій. Так, ансамбль національної єврейської пісні «АВІВ» виконав запальну композицію, частина якої прозвучала на ідиш, а соліст Сумського театру драми та музичної комедії імені М.С. Щепкина Сергій Завгородній блискуче і неповторно виконав арію Тореадора  з опери «Кармен».

В цілому вечір пройшов у святковій, піднесеній, яскравій атмосфері і подарував присутнім приємний настрій і масу приємних емоцій. А по закінченню святкового дійства його організатори анонсували нову зустріч з мешканцями «Культурного острову», яка відбудеться у наступному році.

Фото: Ігор Касьяненко

1
Комментариев
0
Просмотров
1246
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.