Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відбулася презентація Всеукраїнського мистецького пленеру «Сумська весна»

Анастасія Літвіненко 12 апреля 2019 в 15:25
9 квітня у Агенції промоції «Суми»  було оголошено про початок першого Всеукраїнського мистецького планеру «Сумська весна», який проходитиме на Сумщині  по 25 квітня. Він був задуманий восени минулого року. Його особисто ініціював відомий художник Ігор Василевський і Сумська обласна організація Національної спілки художників України. Протягом двох тижнів учасники пленеру – художники  з різних куточків України: Василевський Ігор (Суми), Гапоченко Іван (Суми), Гарбуз Володимир (Київ), Грей Ігор (Шостка), Криушин Олександр (Харків), Коваленко Сергій (Харків), Кривенко Сергій (Київ), Шандор Олександр (Виноградів, Закарпаття), надихаючись мальовничою природою Путивльщини та її краєвидами будуть писати унікальні полотна. «Найголовніше – пленер попрацює на активізацію позитивного іміджу  Сумщини. Мистецькі заходи, фестивалі, пленери роблять неоцінену справу. Важливу і перспективну. Так і «Сумська весна» відкриє цікаві сторінки історії, культури, краси нашого краю. Допоможе відчути глибочінь душі Сумщини»,-  зазначив Андрій Кисіль, депутат Сумської обласної Ради, за сприяння і підтримки якого відбувається даний захід.

«Сумська весна» зібрала кращих пленеристів України, які жартома називають себе екстремалами, оскільки не бояться відкритого простору і залюбки пишуть просто неба. Митці зазначили, що для них визначним є малювати саме на Сумщини та змальовувати ці краєвиди, оскільки тут працювали визначні художники Левченко та Василевський і природа Путивльщини надихає на творчість. Крім того, художники наголосили на тому, що для них це своєрідний іспит, який вони сподіваються здати на відмінно. В ході пленера також передбачено розширити його географію  та  включити в його програму Кролевеччину, а також гетьманську столицю Глухів. Сумщина того варта,  оскільки тут багато цікавих, незвичайних, гарних краєвидів та визначних місць.Організатори і натхненники амбіційно прагнуть зробити пленер визначним і щорічним. По його закінченню планується проведення виставки створених під час нього робіт. Деякі з них можна буде побачити у Сумській міській галереї, починаючи з 10 квітня. У майбутніх планах організаторів  зробити виставку картин, створених під час пленеру пересувною та показувати у всіх містах України.  До того ж 20 квітня кращі пленеристи України проведуть майстер – клас  для юних художників, вихованців зразкової студії «Світ фарб» (ОЦПО та РТМ),  щоб передати свій досвід  майбутньому покоління. Крім того, їх очікує смачний куліш у Спадщанському лісі. А ще відеосюжети з пленеру будуть транслюватися  на  ATV та по його завершенню відзнятий фільм про його перебіг і продемонстрований на цьому каналі.  Приємним сюрпризом для художників і меценату заходу Андрію Кисілю у день початку творчого проекту  стали книжки про відомих художників та мистецьку Сумщину від його організаторів: Івана Гапоченко, голови Сумської обласної організації НСХУ  та  художника Ігоря Василевського. Крім того календар, присвячений смакам Сумщини, автором якого є фотохудожник Наталя Кармазіна, презентував   начальник  промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації Юрій Гладенко.    
Відкриття пленеру  відбулося у творчій, цікавій  атмосфері і зібрало вщент переповнену залу. Художнє мистецтво – і це стверджує пленер  «Сумська весна» - об’єднує, творче спілкування сприяє народженню нових ідей. А природа Сумщини, надихає, заграє новими барвами. У кожного своїми, а значить неповторними.

Ігор Василевський, художник, організатор пленеру «Сумська весна»:
«Для нас велика вдача, що ми змогли запросити таких класних вісім художників на цей пленер.  З цією пропозицією я звернувся до них, коли був у Карпатах. Вони одні з найкращих пленеристів в Україні. Це Шандор Олександр із Закарпаття, Криушин Олександр (Харків) та Коваленко Сергій (Харків) є  викладачами  в академії, а  Ігор Грей  куратором галереї у Шостціі і виконуючим обов’язки директора Шосткинського краєзнавчого музею, також  будуть два художника з  Києва.  Взагалі це перший пленер, який відбувається на Сумщині, він почнеться на Путивльщині. Крім того, ми хочемо, щоб він відбувся у кожному місті Сумської області. Наприклад, Путивль, потім Кролевеччина та інші. Ми будемо писати з натури природу і історичні пам’ятки, а 25 квітня планується вернісаж цих робіт у виставковому залі Сумської обласної організації НСХУ. Взагалі найголовніше створити картини, а потім можна зробити їх виставку пересувною. Основна складність у організації і проведенні  пленеру полягала у відсутності коштів і в цьому підтримку нам надав депутат Сумської обласної ради Андрій Кисіль за сприяння якого відбувається даний захід.  

Цікавість даного заходу полягає у тому, що Сумщина  дуже гарна місцевість тут зібрана вся Україна: і Полісся, і Поділля, і  Наддніпрянщина в сторону Шостки. До того ж вона розташувалася між двома гетьманськими столицями Глуховим та Батурином і це все дуже цікавить художників. Вони малюють історичні пам’ятки Сумщини, пишуть природу, люди знайомлячись з їх картинами дізнаються про неї, про наші храми і пейзажі  та у них виникає бажання відвідати ці місця. Таким чином художники, створюючи картини, паралельно стають своєрідним туристичним бюро. У майбутніх планах зробити пленер постійним брендом Сумщини  і, якщо нам вдасться цього разу добре попрацювати провести його і восени.»


1
Комментариев
0
Просмотров
2391
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.