Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах представили виставку "Миттєвості"

ВС 26 февраля 2019 в 14:58
19   лютого у незвичайному духовному місці – художній  галереї «Наша» на  Псільській» римо-католицької громади  Благовіщеня Пресвятої Діви Марії – відкрилася виставка «Миттєвості». Її представили скульптори Олег Прокопчук, Леонтій Костур, Андрій Нікофоров, Володимир Баюра і Микола  Крамарев. Загалом в експозиції розміщено 20 композицій на релігійну, історичну, психологічну тематику, а також скульптурний портрет.

Так, Леонтій Костур представив увазі глядачів цілі жанрові композиції, назви яких самі говорять за себе: «Посварилися», «Осторонь», «Знову разом» і міні скульптура «Закохані», які своїми обіймами створюють форму серця, що є приємним подарунком автора до дня Святого Валентина, який нещодавно минув. Роботи Андрія Нікіфорова привертають увагу своєю духовністю і присвячені видатним релігійним особистостям, серед яких  «Священомученик Климент. Папа Римський». Крім того у своїх композиціях він відтворив «Богоматір Оранту» з Нового  Завіту і Єву, як данину Ветхому Завіту. Серед його робіт можна також побачити  абстрактну композицію «Венера ХХІ», а також скульптуру, яка має іронічний зміст «Зайці в кущах». При цьому скульптор майстерно промальовує кожну деталь своєї роботи, тому навіть мініатюрні композиції виглядять, як живі. Так, споглядаючи на його скульптуру  «Горобець» виникає уява, що він ось-ось розправить свої крильця і полетить.  Композиції  Олега Прокопчука відомі кожному сумчанину, оскільки більшість з них становлять архітектурний ансамбль міста.  Зокрема,  пам’ятник «Голодомору», скульптура якого розміщена в даній експозиції.  Серед робіт, представлених на виставці можна побачити і його композиції: «Андрій Первозваний», «Захисти», «Вершниця», а також скульптурний бюст «Портрет художника». Крім того, кожний  відвідувач  може долучитися до  творчості Володимира Баюри, який представив увазі глядачів свою роботу «Козак Мамай» за мотивами української народної творчості.  Релігійній та історичній тематиці присвятив свої скульптури  Микола Крамарев, який зобразив Матінку Божу с Ісусом на руках і вдалого козака на коні. Цікава і його композиція «Листоноша», яку він передав у образі молодої дівчини,  яка тримає листівку в руках.     
Матеріалом для створення робіт, представлених на виставці стали дерево, гіпс, кераміка і метал. Загалом всі скульптури індивідуальні, цікаві, духовні, пронизані почуттями,  відтворюють різні події та створені у різний час. Дивлячись на них, мовби поринаєш у внутрішній світ авторів. Відкриття виставки відбулося у теплій та дружній атмосфері  і зібрало повну залу друзів та поціновувачів творчості скульпторів.

Виставка  триватиме до 11 березня, вхід за попереднім записом.Антон Дубодєлов, арт-менеджер галереї «Наша на Псельській»:
«Галерея «Наша на Псельській» з літа минулого року запланувала проведення  ряду  виставок скульптури. У 2018 році свої роботи вже представили Олег Прокопчук, київський автор Наталія  Мудрук та інші. Скульптура актуальна в наш час і у нашому місті, а ще  нам дуже хотілося, щоб проходило більше виставок на духовну тематику. У даній експозиції представлено роботи п’яти авторів. Серед них: Олег Прокопчук, який надав  5 своїх скульптур; Андрій Нікіфоров 6 композицій, Леонтій Костур - 7 , Микола Крамарев - 3 і Володимир Баюра -  роботу «Козак Мамай». Пізніше ми плануємо провести ще одну виставку, оскільки деякі скульптори не змогли взяти участь у даному вернісажі. Дуже сподобалися роботи Андрія Нікіфорова на релігійну тематику  «Богоматір Оранта» з Нового Завіту, «Священомученик  Климент. Папа римський», який був в Україні на території  Криму. Цікавими є і його скульптури «Зайці у кущах» та «Єва», а також абстрактна композиція «Венера ХХІ». Даний автор працює, як у сучасній техніці, так і в  класичному стилі.»

Володимир Баюра, скульптор:
«На даній виставці я представив одну роботу «Козак Мамай» за мотивами народної творчості. Процес створення роботи починається з пошуку ескізу та його виготовлення, а також настрою, який вкладаєш у свою скульптуру. Для створення даної роботи я використовував матеріал - дерево, а у якості техніки – різьблення. Скульптор бачить світ у більших формах. На разі я працюю тільки із скульптурою, оскільки вона відображає або дає можливість висловити свої почуття.  Крім того у моїй творчості були спроби і живопису, і графіки.»

Андрій Нікіфоров, скульптор:
«Мої  роботи – це пошук, я беру питання, яке мене цікавить і намагаюся його дослідити. На даній виставці я представив скульптури на сакральну і релігійну тематику, а також  роботи, які відповідають на питання, що турбують мене особисто, і є певним зрізом моєї творчості.  Вони були створені за останні п’ять років. Найбільш за все при створенні робіт мені запам’яталася мить, коли їх можна вважати завершеними. Мої скульптури представляють собою змішання стилів, щось у рамках постмодернізму. Для їх створення я використовую дерево, лиття, акрил і нешкідливий пластик.

Скульптор – це дослідник світу в одній з його форм релігії або науці, а скульптура – це головне, чим я займаюсь у житті».


Олег Прокопчук, скульптор:
«Роботи, які розміщені на даній виставці – це образи,  які були створені мною  8 – 10  років тому назад,  а деякі з них виконані  нещодавно і ще не переведені у метал, тому представлені у гіпсі.  Для автора цікаво, щоб його скульптура  була завершена чи у дереві, чи у бронзі. Частина цих композицій створені, як проекти, і  одна робота «Портрет художника» - це образ, який я зробив років мабуть 25 – 30  тому назад.  Він цікавий  формою  виразу обличчя. Найбільш за все мені запам’яталася мить створення однієї з перших моїх скульптур – проекту пам’ятника Голодомору. Саме вона стала поштовхом для моєї творчості і майбутніх робіт. Мої скульптури представлені у стилі сучасного модернізму, для їх створення я в основному  використовую  бронзу і алюміній. Для скульптора основним є поштовх до творчості. Скульптура - це власне кажучи все моє життя, яке я присвятив з самого початку своєї творчості, як художник і як педагог».

Підготувала: Анастасія Літвіненко
38
Комментариев
0
Просмотров
2276
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.