Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах працює виставка «Аркан – Єднання» Мар'яна Луніва

Анастасія Літвіненко 16 июля 2019 в 14:52
З 28 червня у галереї «Bureart», що на Воскресенській у місті Суми працює виставка живопису під досить символічною назвою «Аркан – Єднання» київського художника Мар’яна Луніва. Робота «Аркан» у друкованому (постерному) виконанні є частиною Мандрівної виставки українських  художників «Мистецтво Майдану», яка була презентована у 18 локаціях: Україна (10), США (5), Велика Британія (2), Нідерланди (1). У травні  2015 року  «Аркан»  обраний для афіші виставки у посольстві України в США, Вашингтон. 

«Аркан» (2014), на якому проступають силуети на червоному тлі, став основою для серії робіт «Аркан – Єднання» (2019).  Він залишився на червоному фоні та розійшовся на декілька різних полотен. Змінився формат (від невеличких портретів до багатофігурних композицій), розширилось смислове наповнення. Воно вийшло за межі самого танцю. «Аркан – Єднання»  являє собою роздуми про збереження єдності й  взаємопідтримку, яка актуальна не тільки в міжособистісних стосунках, а й на рівні  громад, націй та  держав. Робота «Аркан» (2014)  - танець воїнів та сили, де глядач бачить фігури зі спини». У «Аркані – Єднання» окрім фігур зображених за мотивом попереднього твору, але збільшених у людській зріст, постає нова двофігурна композиція танцівників у національних гуцульських одежах, що повернуті обличчям  до глядачів. Ми можемо опинитися  у середині цього магічного кола, або стати його частиною. Великий шматок чистого фону праворуч від фігур дає можливість глядачу доповнити його уявно чи самому зайняти вільне місце. Галерея портретів – від  повністю промальованих до фрагментарних, від конкретних – до спрощення та узагальнених, спокушає до детального споглядання. При цьому всі картини складають одну цілісну мозаїку. Вони незвичні, яскраві, занурюють у етнику та національний колорит. Цьому сприяє народна музика, яка звучить на виставці та відтворює  танець аркан, що занурює глядача у стародавню та сучасну українську національну культуру і духовно збагачує. До речі, на відкриті виставки відбувся вже традиційний аукціон, під час якого була продана одна із картин  Мар’яна Луніва.

Варто також зазначити, що «Аркан» експонувався на багатьох виставках в Україні та Європі. Перша закордонна презентація цієї роботи відбулась на персональній виставці, організованій посольством України у Греції за підтримки МЗС . Виставка стала частиною культурної програми посольства у рамках прийняття з нагоди 25-ї річниці Незалежності України у вересні 2016 року, а також експонувалась у культурно-інформаційному центрі посольства у жовтні того ж року.
Презентація серії «Аркан – Єднання »  відбулась у березні цього року в Києві. У Сумах виставка діятиме  до 18 липня. Вхід вільний. То ж встигніть її побачити

Довідка

Аркан – танець посвята двадцятирічних хлопців у воїни. Танець тих, хто стояли на Майдані пліч-о-пліч , хто рухались в одному напрямку, чиї серця бились в унісон. Тих хто є, і тих кого уже немає з нами …

38
Комментариев
0
Просмотров
15271
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.