Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Ніч музеїв-2018. Мистецтво ожило у Сумах (Фото)

Алена Касаткина 22 мая 2018 в 15:00
Загальноєвропейська культурна акція вчетвере відбулася у Сумах

У суботу 19 травня м. Суми нарівні з містами країн Європи провели яскраву, незвичайну, видовищну і насичену казкову акцію "Ніч музеїв" для містян та гостей свого міста.

19 травня сумчани мали змогу побачити не тільки цікаві експозиції та виставки у музеях і театрах, а й містичні перфоманси, театральні виступи і багато чого іншого та цікавого в різних куточках міста.

Цьогорічна "Ніч музеїв" стала по-новому казковою…"Ніч музеїв-2018" відбувалася під гаслом «Once upon a time…» (Давним-давно... Жили-були...). З цієї фрази починається більшість казок та містичних повістей. Саме тому в рамках проекту місто перетворилося на територію містичної казки.

"Оскільки фестиваль вже традиційно відбувається у Сумах і набрав потужних обертів, ми вирішили перейняти досвід міст Європи і прив'язати цю "Ніч…" до конкретної теми. Цього року тема є казковою. Але не дитячою, скоріш - містичною, незвіданою та таємничою", - говорить координатор проекту "Ніч музеїв" Людмила ФЕСЕНКО.

Фестиваль представив глядачам 22 локації та 30 проектів, що діяли у різних куточках міста.

Музейні перфоманси
Цього року Сумський обласний художній музей ім. М. Онацького і обласний краєзнавчий музей не просто відкрили свої двері для відвідувачів, а й організували інтерактивні акції і перфоманси.Так, художній музей здивував сумчан музично-театралізованим святом "Театр. Музика. Мода", в якому поєдналися музика фортепіано і бандури, розповідь про кролевецькі рушники і історію українського жіночого одягу та демонстрація неперевершених авторських колекцій дизайн-студії ART'elь moda "Вільний птах" і "Садок вишневий".Але перехопило подих у відвідувачів під час театралізованих сцен "Твори мистецтва оживають".Непрофесійні актори грали за сценарієм непрофесійного режисера Софії Салецької сцени з життя героїв, зображених на творах мистецтва, які виставляються у музеї. Саме у такий прогресивний спосіб потрібно залучати молодь до великого мистецтва.