Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Іграшки сумчанки, пані (МИ) Стецької

Алексей Сикорский 10 марта 2016 в 18:00
В міській науковій бібліотеці ім. Т. Шевченка відкрито виставку Галини Стецької, яка справляє враження дорослого та мудрого дитинства
Ляльки та інші прикраси життя займають зал відділу літератури з мистецтва і перетворюють його на музей. Не академічний, а такий собі, живий, рухливий  веселий, дещо іронічний. Сама майстриня, Галина СТЕЦЬКА з подругами одягнуті по-українськи, у вишиванках, але відчутна атмосфера загальнолюдського, мультикультурного карнавалу.

Жінки фотографуються у дивовижних капелюшках; ось мала дівчинка зацікавилась “Козою-дерезою”, яка тут присутня аж у двох варіантах — велика і трохи меньша. Коза, доречі, з'явилась тут не випадково — це не худоба, а астрологічний символ, знак певних років за східним календарем. Можно зустріти і Мавпу, і Змію, які не вишукались за каноном, а розташувались вільно і зручно для себе. Зміюка, доречі, робить улюблену справу — спокушає двох істот, дуже схожих на Адама з Євою. На цих двох з одягу — самі листочки, а під листочками — все, як і насправді. Отака повага до деталей, бо в творчості немає дрібниць!

Гра в ляльки – це життєва позиція і філософія пані Галини

“Знаю пані Галину багато років, - розповідає подруга Лариса Цебенко. - Вона має дивовижне бачення кольору, фактури і форми. З будьякого клаптика тканини зробе витвір мистецтва. Вона кравчиня від Бога, хоча ніде цьому не навчалась. І не тільки кравчиня — ви подивіться на ці ляльки. Прикраси! Хоча, кравчиня теж. Знаєте, в неї є кілька шуб з хутра, яке придбала в “секонді”, чи ще десь знайшла. На всі випадки життя. Є навіть спеціальна шуба для виносу сміття!” Цікава людина, непересічна.

На відкритті виставки демонструвався аматорський фільм, знятий ще одною з подруг — Ларисою Булгаковою. Там пані Галина в кожному кадрі. А фільм про подорожі світом — це перший шар змісту. А глибше — стосунки між людьми, ставлення до світу і унікальний талант робити кожну мить щасливою.

Дос' є
Галина Стецька народилася в славному місті Сміла на Чернігівщині. Не важливо, в якому році, бо ще молода.
Закінчила Педагогічний інститут, але, як каже, жодного дня не викладала.
Була профспілковим працівником.
Зараз мешкає в Сумах. Вигадує і виготовляє одяг, ляльки, прикраси. Цю діяльність називає “хоббі” але поціновувачі від її виробів у захваті і одностайно вважають цю творчість високим мистецтвом
 
29
Комментариев
0
Просмотров
5551
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.