Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Два століття - Одна війна. Виставка фото у Сумах (Фото)

ВС 07 декабря 2017 в 17:00
У Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці 5 грудня  відкрилася  виставка  фоторобіт,   присвячена  75  річниці УПА з промовистою назвою «Два століття – Одна  війна». Фотографії розміщені на білих полотнах, які  відтворюють  військові  сторінки історії  нашої країни та являють собою певні паралелі між тим, що було в часи національної визвольної війни  та тим, що відбувається зараз на Сході України.

На світлинах  відображено життя  солдатів УПА (1942-1952) у військово-польових умовах, а також події та боєві будні воїнів АТО (2014 – 2017). Серед фото, представлених на виставці  є  також дві карикатури, на яких українським автором Юрком Журавлем саркастично зображено двох агресорів: ХХ століття  Йосифа Сталіна та ХХІ століття Володимира  Путіна.

Загалом на цій фотовиставці  представлено 27 робіт. Вона стане  найбільшим циклом  культурно – просвітницьких заходів національно – патріотичного спрямування у поточному році  та  пройде в 27 містах України. Найближчім часом її зможуть побачити  мешканці Харкова та Києва. Загалом координатори виставки очікують, що її відвідають 3000 людей.    

Нам пощастило поспілкуватися з  організаторами цього культурного заходу   Соломією Фаріон ,  головою   Молодіжного Націоналістичного Конгресу   та з Валерієм Пятаченко, головою Сумського осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу. 

r: Чому ця виставка має назву «Два століття - Одна війна»?
Соломія:
Насамперед тому, що з різницею у 75 років  іде війна з одним і тим самим агресором: в минулому столітті – це  Радянський Союз, а в цьому столітті продовжує загарбницьку війну Росія.

r: Які  відчуття Ви прагнули передати людині при створенні цієї виставки?
Соломія:
Хотіли показати аналогії між подіями минулого та тим, що відбувається сьогодні на Сході, а також героїзм наших бійців та акцентувати увагу на щоденному подвигу волонтерів.

r: Як Ви вважаєте,  хто  в першу чергу повинен побачити ці картини?
Соломія:
  Вважаю, що кожному корисно буде побачити  історію УПА, яка закарбована у фотографіях.  Насамперед для того,  щоб зруйнувати стереотипи, які існують майже у кожного щодо цієї сторінки історії нашої країни.

r: Які  джерела використовувались при створенні виставки?
Соломія:  
Архіви СБУ,  Інституту Національної пам’яті, які відкрили для нас доступ до інформації про УПА,  а також фото роботи  воєнних кореспондентів Маркіяна Лисейко та Івана Брацюня,  які відтворюють події АТО  2014 – 2017 року.

r: Які зміни необхідно провести  в Україні,  щоб люди почали жити краще?
Соломія:
Потрібно розуміти, що сьогодні іде війна з російським агресором і це найголовніше для кожного українця, незалежно від того, де він мешкає у прикордонних Сумах чи у Львові, оскільки краще майбутнє це насамперед мирне майбутнє у незалежній та вільній країні і про це ми повинні пам’ятати завжди.

r: Хто продовжує відстоювати ідеали УПА в наш час, хто є яскравим прикладом  відстоювання незалежності в Україні?
Соломія: 
Це українські військові, які на Сході виборюють незалежність та майбутнє України.

r: Яка  головна мета цієї виставки?  
Валерій:
Головна мета – це культурно просвітницька ідея, тобто донести сумчанам, що є така виставка, що взагалі були такі події, що УПА -  це  не лише якісь там військові загарбники. Зараз багато молоді не знає, що таке УПА і навіщо вона було створено. Дана фотовиставка є  показником  того, що протягом  двох  століть, як  воїни УПА,  так і воїни АТО ведуть боротьбу за українську державність та незалежність.

r: Чим ця виставка буде цікава пересічній людині?
Валерій: 
Взагалі  тут дуже добре підібрані фотознімки. Всюди є паралелі: бліндажі, криївки, радіо зв'язок, техніка все можна порівнювати, тобто, що було 75 років тому і що є зараз:  автомобілі, танки, зв'язок, які використовували тоді і які використовують зараз.

r: Скільки часу було потрачено на створення виставки?
Валерій:
Виставку готували півроку. Весь цей час велась кропітка робота. Спершу підбирали фото з архівів СБУ, а  потім відбирали відповідно до них фотографії з зони АТО.

r: Хто  був ініціатором  створення виставки?
Валерій:
Громадська організація «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» і Фундація «Вільні люди». 
 
Анастасія Літвіненко
36
Комментариев
0
Просмотров
19633
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.