Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Католицький храм Сум святкує ювілей

ВС 24 марта 2017 в 13:00
Сумчан запрошуютьна святкування 25-річчя відродження парафії Благовіщення Пресвятої Діви Марії
За свою історію будівлю храму використовували як обласний краєзнавчий музей, потім як спортивну залу Сумського педінституту. У 1972 році храм був спортивним залом школи №8. Врешті-решт на початку 90-х костел Благовіщення Пресвятої Діви Марії був повернений вірянам.

З того часу там проводяться не тільки богослужіння українською, польською та англійською мовами, але й ведеться активна соціальна діяльність. Впродовж 15 років двічі на тиждень функціонує кухня для малозабезпечених.

На території костелу проходять чисельні благодійні і культурні заходи, багато з яких в місті та області проводяться вперше в історії. Це: виставка льодових скульптур, фестиваль квітів, фестиваль вуличної їжі «Квітень Суми Фест», фестиваль «Різдвяний Дзвін», фестиваль Колядок.

Серед прихожан костелу угорці, поляки, еквадорці, нігерійці, виходці з Гани і, звичайно ж, українці. Наші прихожани багато років співпрацюють з Сумським обласним центром служби крові і є донорами крові на благодійних засадах.

На базі «Карітас спес Суми» проводиться корисна робота з дітьми. Волонтерами були організовані День дитини в 2016 році і літній дитячій табір «Канікули з Богом». Проводилися концерти та різноманітні заходи, спрямовані на підтримку онкохворих дітей. Також кожного року парафіяни костелу приймають участь у акції «До світлого дня світлі вчинки» і разом із православними церквами збирають кошти для гематологічного відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

Кожного тижня відвідуємо СІЗО, де спілкуємося із засудженими. Навіть проводилися футбольні змагання між засудженими та прихожанами костелу. Також у слідчому ізоляторі була презентована книгу про загиблих воїнів АТО Сумщини, привозилися реліквії святого Іоана Павла ІІ.

Карітас регулярно приймає участь в заходах, які допомагають зібрати кошти для воїнів АТО. Організація співпрацює з «Кулінарною сотнею», Громадським Фондом «Суми», протестантськими та православними церквами, дитячими будинками, центром волонтеріату в м. Люблін (Польща), Сумським обласним центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

На території костелу функціонує галерея «Наша». В ній проводилися виставки таких художників, як Борис Єгіазарян та Ганна Гідора, а також можна було спостерігати перфоманси польського митця Ромуальда Колодзея.

На наших урочистостях будуть присутні: Генеральний Консул Республіки Польща у Харкові Януш Яблонський, єпископ Станіслав Широкорадюк, сенатор Гжегош Печкіс, багато інших поважних гостей.
Будемо раді Вас бачити!

З повагою
Отець Войцех Стасєвіч, настоятель приходу
храму Благовіщення Пресвятої Діви Марії

Програма розрахована на два дні.
25.03.2017р.
18.00  - тематичні дискусійні панелі з професорами із Польщі (агенція промоції «Суми»)
Суми відвідають польські професори, які проведуть лекції з економіки, культури та проекції відносин між Україною та Польщею.
26.03.2017р.
10.00 – відвідини могил польських і  кладовища, покладення квітів полеглим в АТО військовослужбовцям – сумчанам, які знайшли свій останній спочинок на Алеї Почесних громадян на Центральному цвинтарі (вул. 20 років Перемоги)
11.00 – меса  (католицький костел Благовіщення Пресвятої Діви Марії, вул. Псільська, 1)
12.15 – презентація виставки 1050 років християнства в Польщі, ініціатором якої є Генеральний Консул Польщі в м. Харкові Януш Яблонський. Всі матеріали надані особисто ним. Слово буде надане пану консулу Янушу Яблонському, єпископу Станіславу Широкорадюку і сенатору Гжегошу Печкісу (в приміщенні храму)
12.30 – представлення програми соціальних проектів (в приміщенні галереї «Наша»)

Присутні:
- Олена Миколаївна Сущенко, директор Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів
- Наталія Володимирівна Трофименко, директор Сумського обласного центру служби крові
- Світлана Григорівна Сміляк, директор Центру реінтеграції бездомних осіб
- Олександр Юрійович Попович, начальник СІЗО
- Любов Вікторівна Рудика, директор комунальго закладу обсланої ради «Сумський дитячий будинок ім. Супруна»
- Організатори фестивалю «Квітень Фест Суми» журналіст Юлія Левківська і директор «Агенція промоції Суми» Людмила Фесенко
- Фотограф Сергій Колєсніков
- Заключне слово - єпископ Станіслав Широкорадюк
13.30 - екскурсія до Дому Польського і Дому Карітас
14.00 – кава-брейк (територія костелу)

Прес-досьє
Карітас
Ка́рітас Інтернаціона́ліс, Caritas Internationalis є конфедерацією 164 регіональних католицьких допомогових служб, організацій соціальної роботи та міжнародного розвитку, які працюють більш ніж в 200 країнах і територіях усього світу. На національному та міжнародному рівнях Карітас втілює місію побудови кращого світу, з особливою увагою до бідних і знедолених. Сьогодні конфедерація є однією з найбільших у світі гуманітарних мереж. Її генеральний секретаріат знаходиться в Палаццо Сан-Калісто в Ватикані. Президентом Карітас Інтернаціоналіс є кардинал Оскар Андрес Родрігес Марадіага, генеральним секретарем - Леслі-Енн Кнайт.
Значний обсяг роботи Карітас стосується подолання наслідків стихійних явищ, боротьби з бідністю та соціальною несправедливістю. Найпотужнішою ініціативою, що нині реалізує Карітас Інтернаціоналіс є кампанія «Нульова бідність». Багато зроблено для потерпілих від землетрусів у Чилі та на Гаїті, нині тривають допомогові заходи в потоплених районах Пакистану. В Сумах організація представлена «Карітас Спес Суми». Слово «спес» вказує на приналежність саме до римо-католицької церкви.

Отець Войцех Стасєвіч
Войцех Стасєвич народився в Любліні 13 листопада 1980 року. У 2005 році закінчив Люблінський католицький університет. З 2008 року служить в Сумах. У 2009 році призначений настоятелем приходу храму Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Він є також директором  «Карітас Спес Суми». О. Войцех – ініціатор всіх напрямків активності, в яких приймає участь  католицька парафія м. Сум.
Єпископ Станіслав Широкорадюк
Станіслав Широкорадюк OFM (нар. 23 червня 1956, Корначівка, Ярмолинецький район, Хмельницька область, Українська РСР, СРСР) — католицький прелат, єпископ Харківсько-Запорізької з 12 квітня 2014, член чернечого ордену францисканців.
1971—1973 — навчався у залізничному середньому технічному училищі у Здолбунові. 1973—1974 — праця на залізниці. 1974—1976 — служба у Радянській армії (ВДВ). 1977—1979 — робота на заводі у Полонному (Україна) та у Ризі (Латвія).
1979—1984 — навчання у Ризькій Вищій Духовній Семінарії. 1981 — вступив до чернечого чину Братів Менших — Бернардинців (таємно). 1984 — висвячений на священика у Ризі. Працював парохом парафій в Полонному та Славуті. Керував будівництвом та відновленням понад 16 храмів в Україні.
У 1988 склав вічні монаші обіти.
26 листопада 1994 Папа Римський Іван Павло II призначив Станіслава Широкорадюка допоміжним єпископом Києво-Житомирської єпархії та титулярним єпископом Сурісти.
6 січня 1995 в Римі в соборі Святого Петра відбулося висвячення Станіслава Широкорадюка в єпископа, яке здійснив Іван Павло II в співслужінні з кардиналами Джованні Баттіста Ре та Хорхе Марією Мехією.
24 липня 2012 призначений апостольським адміністратором Луцька. 17 грудня 2012 — 9 грудня 2013 — Голова Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.
12 квітня 2014 Римський папа Франциск призначив Станіслава Широкорадюка єпископом харківським та запорізьким.

Сенатор Гжегож Печкіс (партія «Право і справедливість»)
Пан Гжегош Печкіс представляє місто Люблін і вже відвідував Суми під час перейменування сумських вулиць на Люблінську і Іоанна Павла ІІ.

Генеральний консул Республіки Польща
в м. Харьков Януш Яблонський
Народився в місті Воломин в 22-х кілометрах від Варшави. Освіта - вища, юридична (випускник Факультету права і адміністрації Варшавського університету). У 90-ті був секретарем міської ради в м Радзимін (близько 30 км від Варшави). Януш Яблонський в дипломатії - майже 20 років (з 1997 року). Він працював в посольстві Польщі в Москві, був першим секретарем-консулом в Генконсульстві Польщі у Львові, виконував обов'язки керівника цього консульства. Також займав пост радника в Консульському департаменті МЗС у Варшаві, керівником візового відділу в Генеральному консульстві Республіки Польща у Калінінграді.

Бізнесмен Едвард Будний
Едвард вже понад десять років веде бізнес в Сумський області. Саме йому належить ідея створення Будинку соціального, в якому також буде польський дім та Карітас. Завдяки приміщенням, які зараз планується відремонтувати, з’явиться можливість працювати з бездомними та малозабезпеченими, надавати їм окрім їжі також моральну підтримку. Також буде можливість працювати з дітьми, особливо з тими, що мають проблеми зі здоров’ям чи виховуються в неблагополучних родинах. Карітас як і раніше буде надавати різноманітну гуманітарну допомогу всім нужденним. А ось в домі польському будуть збиратися всім, кому цікава сучасна польська культура і співпраця з цією країною.

Анна Нікітіна, активістка волонтерського руху, прихожанка костелу
Анна працює в Сумському обласному центрі служби крові. Вона також є органісткою в костелі. Анна дуже активна. Постійно організовує і курує різноманітні заходи, що відбуваються на території парафії. Організувала й провела фестиваль Різдвяних колядок, літній табір «Канікули з Богом». Є учасницею рейтингу «Топ-50» від газети «Панорама», в якому відмічені найкорисніші і значимі люди області та їхні справи. Анна – голова центру волонтеріату в м. Суми.

Юлія Левківська, активістка волонтерського руху,прихожанка костелу
Журналістка, співорганізатор таких заходів, як «Квітень Суми фест», «Різдвяний дзвін». Автор більшості матеріалів про костел в ЗМІ.
 
41
Комментариев
0
Просмотров
53604
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.