Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Прошедшее интервью

Ірина Міленіна
Ірина Міленіна
"Адміністративні послуги для платників податків"
Начальник управління обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Суми Ірина Міленіна відповість на питання по темі "Адміністративні послуги для платників податків"
Интервью проводилось: (23.06.2016 13:00 - 14:00)
Задано вопросов 11 Получено ответов: 12
1
Guest

Необхідно отримати на неповноліьню доньку ідентифікаційний код. Як це зробити та які документи необхідно надати до податкової. Дякую -Аліна К.

15.06.2016 15:03
Ірина Міленіна

Фізична особа незалежно від віку має право особисто або через уповноважену особу подати відповідному фіскальному органу за місцем проживання заповнену Облікову картку за формою № 1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі. При цьому необхідно пред’явити документ, який посвідчує особу.
Облікові картки фізичних осіб віком до 16 років або неповнолітніх осіб, які ще не мають паспорт, подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).
Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, надається протягом п’яти робочих днів з дня звернення до ДПІ за місцем проживання фізичної особи, або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта оподаткування.

23.06.2016 18:32
2
Guest

Хочу уточнити, які саме адміністративні послуги можна отримати в податковій інспекції Сум?

15.06.2016 16:17
Ірина Міленіна

Звернувшись до Центру обслуговування платників податків ДПІ у м. Сумах громадяни, підприємці, представники суб’єктів господарювання та інші платники податків можуть отримати такі адміністративні послуги:
видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;
внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;
реєстрація реєстратора розрахункових операцій;
реєстрація книг обліку розрахункових операцій;
реєстрація розрахункових книжок;
реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку;
реєстрація книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність;
реєстрація платника єдиного податку;
надання витягу з реєстру платників єдиного податку;
внесення установи (організації) до Реєстру неприбуткових організацій та установ;
перереєстрація установи (організації) у Реєстрі неприбуткових організацій та установ;
підтвердження статусу податкового резидента України;
видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію);
видача довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку;
видача довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи);
засвідчення довідки про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами;
Видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби.

Крім того, в ЦОП здійснюється:
· прийом та реєстрація вхідної кореспонденції;
· приймання звітності, поданої виключно на паперових носіях;
· приймання звітності, поданої на паперових носіях із додаванням копій, підготовлених на електронних носіях (електронні носії повертаються суб’єктам звернень після зчитування відповідних даних);
· усні консультації;
· видача ключів електронного цифрового підпису;
· доступ до електронних сервісів та інше

23.06.2016 18:32
3
Guest

Яким чином я можу отримати необхідну мені інформацію щодо податкового законодавства?

16.06.2016 09:16
Ірина Міленіна

Інформацію щодо податкового законодавства платник може отримати:
- в офіційних друкованих виданнях;
- на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет;
- на інформаційних стендах в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у м. Сумах;
- будь-яким іншим способом.
Для інформування платників з питань податкового законодавства при ДФС України функціонує Контактний центр Інформаційно – Довідкового Департаменту Державної фіскальної служби України. Відповіді працівниками Контакт-центру надаються з 8 до 20 години (крім суботи та неділі) за телефонами:
0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)
044 454 16 13 (за тарифами ВАТ «Укртелеком»)
Також є можливість цілодобово (без вихідних) направляти запитання на електронну адресу idd@sfs.gov.ua та використовувати запитання-відповіді з Бази знань. Скористатися ресурсом можна, якщо зайти за електронною адресою (http//zir.sfs.gov.ua) або на офіційний сайт ДФС України у розділ «Інформаційно-довідковий ресурс»).
Крім того, можливий варіант надання інформації за письмовими запитами, які надходять до регіонального органу ДФС України.

23.06.2016 18:33
4
Guest

Поясніть, чи вся інформація фіскальної служби є доступною для пересічного громадянина? Іван Петрович

16.06.2016 10:02
Ірина Міленіна

Інформацією з обмеженим доступом у ДФС України є:
1) конфіденційна інформація;
2) таємна інформація;
3) службова інформація.

23.06.2016 18:37
5
Guest

Які законодавчо встановлені терміни розгляду письмового запиту до органу ДФС?

16.06.2016 14:28
Ірина Міленіна

Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.

23.06.2016 18:33
6
Guest

Уточніть, скільки коштує послуга податкової за отриману довідку?

16.06.2016 17:54
Ірина Міленіна

Інформація на запит надається безкоштовно.
У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо розпорядник інформації не встановив розміру плати за копіювання або друк, інформація надається безкоштовно.
При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

23.06.2016 18:34
7
Guest

Від податкової я отримала відмову на надання інформації на свій письмовий запит? Чи це правильно і законно? Роз’ясніть, законодавчо у якому випадку мені можуть відмовити?

17.06.2016 10:31
Ірина Міленіна

Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1. Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

23.06.2016 18:35
8
Guest

До кого я можу звернутися в податковій з питанням щодо отримання електронного ключа? Дякую.

17.06.2016 15:37
Ірина Міленіна

Платники податків - юридичні особи, фізичні особи-підприємці, а також і фізичні особи - громадяни, мають можливість отримати безкоштовно посилений сертифікат відкритих ключів цифрового підпису для відправки звітності по електронній пошті до органів ДФС у представництві Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно - довідкового департаменту ДФС у Сумській області, який розташований в Центрі обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Сумах за адресою: м. Суми, Покровська площа,2.

23.06.2016 18:39
9
Guest

У випадку, коли негайно потрібна податкова консультація у вихіний день, яким чином її можна отримати?

21.06.2016 09:40
Ірина Міленіна

Ви можете скористатися послугою, що надається Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом «ЗІР» (idd@sfs.gov.ua), доступ до якого здійснюється з офіційного веб-порталу ДФС України, у якому для зручності суб’єктів господарювання та громадян розміщено Базу знань у розділі „Запитання-відповіді”.

23.06.2016 18:39
10
Guest

Як записатися на прийом до начальника інспекції, бо маю питання і вважаю, що лише його втручання мені допоможе у вирішенні проблеми, що виникла?

21.06.2016 12:37
Ірина Міленіна

Особистий прийом громадян проводиться у відповідності до Графіка особистого прийому в Державній податковій інспекції у м. Сумах ГУ ДФС у Сумській області, який затверджено начальником інспекції.
Графік особистого прийому громадян із зазначенням прізвищ посадових осіб, які повинні приймати відвідувачів, та часу прийому розміщений у приміщені Центру обслуговування платників ДПІ у м. Сумах та на веб-сайті ГУ ДФС у Сумській області.
Запис на черговий прийом до керівництва ДПІ у м. Сумах припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, до посадових осіб структурних підрозділів ДПІ у м. Сумах - за п'ять робочих днів до дати особистого прийому.
Запис на наступний прийом розпочинається в день припинення запису на черговий прийом. Проведення запису завершується не пізніше 45 хвилин до закінчення робочого дня.
Запис на особистий прийом проводиться консультантом-модератором, що чергує у ЦОП або за телефоном 701-789.

23.06.2016 18:40
Задано вопросов 11 Получено ответов: 12